» Poradna » Ostatní

Energetická třída výrobku

Kde na internetu najdu popis jednotlivých energetických tříd. Lednička má třeba A - co to znamená v praxi? Kdysi v novinách psali že to je vztaženo k průměrné spotřebě obdobných výrobků, ale dnes když je jen prakticky A to nedává smysl

Odpovědi na otázku

Energeticke tridy jsou jen dalsi bejkarna od ekofasistu. Nemuzes pomerovat dva ruzne vyrobky. Ukazkovy priklad: Budes mit dve lednice - jednu vetsi a jednu o trochu mensi. Ta vetsi bude mit ""energetickou tridu A"" a ta mensi bude mit ""energetickou tridu B". Tobe na rozmerech az tak nezalezi, ale vis, ze by ti stacila ta mensi. Kterou si vyberes?

naprostej souhlas. vyber si lednicku s jakým chceš objemem a k tomu si najdi tu s nejmenší spotřenou
Ten přepočet na rozměry není úplně přesný, dál záleží jestli je tam marazák

Google uz je s nami tolik let a stale jeste jsou taci, kteri ho neumeji pouzivat.
Coz takhle hledat "energeticka trida"?

http://www.chadt.cz/abc/index.php... ... napriklad