» Poradna » Ostatní

Encyklopedie Diderot

Zdravím, při hledání nějaké maličkosti jsem ve skříni narazil na Encyklopedii Diderot, kterou jsem kdysi zakoupil a dávno jsem na ní zapomněl. Myslím, že celá tato akce nějak vyšuměla. Už přesně ani nevím jak to vše skončilo. Myslím, že ta firma asi zkrachovala. Mám sériové číslo, i registrační klíč, ale problém je v tom, že v návodu je uvedeno, že platnost je omezená do 31. 12. 2002. Jsou to tři CD, už ani přesně nevím jak to fungovalo. Myslíte, že by se to dalo nějak rozchodit? Jsou tu tři možnosti spouštění, kompletní instalace, částečná instalace a spouštění z CD. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Diderot_(encyklopedie)Jinak nevím, co chceš poradit. Máš 3 možnosti, vyber si tu, která ti vyhovuje nejvíce. Předpokládám, že místa na disku máš dost (před 20 lety se ti o dnešních kapacitách ani nezdálo), takže "kompletní instalace" nemůže být problém a alespoň nebudeš muset při hledání přehazovat kolečka v mechanice.

Odkaz se zase rozpadl, zde je snad funkční pomocí zkracovače:https://1url.cz/@Diderot

Jde o to, že když se pokusím o instalaci, tak na konci akce vyskočí hláška, že platnost vypršela a tak to spustit nejde.

Nastav datum ve windows před 2002 a možná to půjde.

Tahle varianta mě taky napadla, ale nechce se mi stále laborovat s datem. Navíc jsem někde četl, že to pro počítač není dobře.

Instalaci spusť pomocí RunAsDate a nastav tam datum před vypršení platnosti.https://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html(Pokud je aplikace 32bitová, použij rovněž RunAsDate 32bit i v případě že máš 64bit OS. Pokud je k instalaci potřeba admin, spusť RunAsDate rovněž jako admin.)

Bohužel, mezi složkami, které se zobrazí po vložení prvního CD, RunAsDate není.

Ani nemůže. Je to prográmek, který si musíš stáhnout z toho odkazu.

OK, díky moc, přehlídnul jsem to. Tak už to funguje. Paráda.

bych to zkusil. Nějakou platnost bych neřešil, máš legální CD s kódem a novou verzi si nemáš od koho koupit...