» Poradna » Notebooky

Empire Earth 1 problem na win 7

Ahoj môj problem sa tyka jednej dost starej hry Empire Earth. Hru v pohode spustim aj v pohode hram ale problem je v jednej kampani konkretne anglickej. Neviem prečo ale neda sa my otvorit 5 misia s nazvom Černy Princ vždy my napiše tento subor nelze otevřit: Černy Princ. Hru mam original kupenu a hram ju na Win 7 Ultimate 64bit. Viac krat som preinštaloval Win s inych dôvodov ale nepomohlo to. Nepomohlo ani odinštalovat alebo zmenit antiwir. Dokonca som skušal tu hru stiahnut a tak zistit či je problem v hre ale tiež nepomohlo. Mam konkretne kupenu Empire Earth Colection. Pls poradte ako ten problem vyriešit. Na starom PC kde som mal Win XP sa my to nikdy nestalo.

Odpovědi na otázku

> Mód kompatibility XP.

Skušal som taktiež nepomohlo furt my nechce otvorit tu misiu.

No, pravděpodobně se to pokouší provést nějakou neplatnou instrukci a systém to prostě nesprávně pochopí. Tzn. ta hra vyžaduje něco, co Win7 z 1milionu důvodů nepovolí. Pokud nefunguje mód kompatibility, zkus prohledat net, zda na to nevyšel nějaký opravný patch či update. Co přeinstalace ovladačů grafiky? Nejlepší SE NEROVNÁ nejnovější. Některé starší hry vyžadují i starší verze ovladačů...

Tak třeba já také řešil něco podobného a nakonec jsem to nahodil pod virtuálem*. Jasné jo, tam nahodíš XP a také tu hru. Neboj grafika bude HW poháněna sdílením karty na HW OS. Pochopitelně je možné se ještě na netu porozhlédnout, zda ji někdo i "svépomocí" neupravil pro novější OS, také se někdy stane. Dokonce i oficiálně.* http://abload.de/img/snap7731lplzd.png

Čo sa tyka tych funkci ktore hra zle pochopi nemyslim ze to môze byt tym. Keby to bolo tym tak by my to pravdepodobne nespustilo ani jednu misiu nie? Mne nejde otvorit len ta jedna odtatne my idu vsetky. Ohladne grafiky nato sa musim spytat kamosa lebo on my tam daval ovladace tak neviem. A ten virtualny XP nevidim ako zly napad ale ma to problem že XP sa už nepredava ani keby som ho aj nasiel tak by my asi nefungoval spravne ty ze ho uz stiahli s trhu.

Mam ten isty problem na Win10, v pohode idu vsetky kampane i misie, avsak pri britskej misii Cerny princ da chybu tento subor nelze otevřit: Černy Princ a neda sa dalej hrat britsku kampan. Neviem ci to nebude nieco s ceskou verziou kvoli nazvu misie s velkym Č, ale nenasiel som ziadne riesenie.