» Poradna » Počítačové sítě

Emco Malware Destroyer vs. antiviry

Stáhnul jsem po doporučení tento prográmek, který našel v systému různou havěť. Přitom mám aktivní antivir (Nod32), který nic nezachytil+firewall. Jak je to možné? Jeho činnost mi přijde nějaká divná: po detekci sám nabízí možnost odstranění, což odsouhlasím. Opětovná detekce ale tyto viry najde opět. Co s tím?
díky za reakci a radu
Petr

Odpovědi na otázku

antivirus je na vírusy a nemusí detegovať rôzne typy spywarov,antispyware zasa nemusí detegovať vírusy,úlohou firewallu nieje odhalovať a zneškodňovať spyware a vírusy.Spyware a vírusy nemusia byť vždy za každých okolností aktívne a vtedy sú velmi ťažko odhalitelné aj pre renomované antivírové a antispywarové progrtamy,takisto sa neustále modifikujú a definičné súbory antivíru ich nemusia byť schopné odhaliť a antivírový program nemusí byť schopný ich v momentálnej verzii odstrániť,z toho všetkého treba vychádzať a brať do úvahy.Tak isto nie každý program dokáže všetko,nič nieje 100%-né,pokial antivirus nevyhovuje a nefunguje na danej konkrétnej pc zostave spolahlivo,treba skúsiť vymeniť ho za niečo iné