» Poradna » Web a internet

EmClient a SSL na seznam.cz

Dobrý den,používám emClienta pro poštu, kterou mám na seznam.cz. Zjistil jsem, že data se neodesílají šifrovaně, ale nešifrovaně. On by to pro mně nebyl takový problém, jenže ve veřejné síti není naprosto žádný problém odchytnout požadavek na přihlášení k emailu (který se posílá každou minutu a aktualizuje se pošta). V tomto požadavku jde vidět přihlašovací jméno i heslo v normalně čitelné podobě.V Nástroje->účtý v záložkách Pop3 a SMTP jsem našel nastavení použití SSL spojení.Zvolil jsem tedy v obou případech Vynutit SSL.Jenže teď se mně pošta nestahuje ani neodesílá. EmClient není schopen toto spojení se seznam.cz navázat.Bohužel tomu až tak moc nerozumím, abych si to sám opravil, ptám se tedy vás.Nemůže to být způsobeno vyplnou nějakou službou, firewallem?

Odpovědi na otázku

Proč se neobrátíš na podporu emClient? Jaké máš nastaveny porty pro komunikaci? SSL pouziva jine porty nez klasicke 25 a 110

http://napoveda.seznam.cz/cz/email/imap-pop3-smtp/Jak nastavit v konkrétním e-mailovém klientu, to viz nápověda/podpora dané aplikace.

a nastavils to podle tohohle:http://napoveda.seznam.cz/cz/imap-pop3-smtp.html

Děkuju, měl jsem tam nastavené ty původní porty. přenastavil jsem si je na SSL porty.Klikkl jsem na Diagnostika a na Fix, po asi 3 minutách se mně napsalo, že byl problém odstraněn.Ale emaily se stejně neodesílají ani nepříjmají.

A teď když jsem znovu rozklikl diagnostiku, protože mně vyskakovaly chyby, že je server nedostupný, a dal jsem znovu diagnostiku, tak se problém již odstranin nepodařilo, ale napsalo že je server nedostupný