» Poradna » Mobily

Email

Dobrý den, pozná se telefonní číslo, když posílám email z mobilu.Děkuji

Odpovědi na otázku

Njn,to sou věci...

Spousty lidí posílá e-maily z mobilu, viděl jsi tam někdy telefonní číslo? Tedy pokud ho tam nedal odesílatel úmyslně sám do podpisu? ;)

Pokud by byl mail odeslaný přes SMTP server mobilního operátora, hledal bych to číslo spíše v hlavičce emailu.

Tam číslo určitě není. Maximálně je tam IP adresa, kterou v tu chvíli ten telefon měl, pokud se to odesílalo přes SMTP, ale u nějakého API, jako má gmail, nebude ani ta. Běžný uživatel nemá šanci spojit přijatý email s telefonním číslem přístroje, ze kterého to bylo odesláno. K tomu by bylo potřeba porovnat logy operátora o přidělených IP adresách a provozovatele SMTP serveru o přijatých mailech, což je práce pro policii a bez soudního příkazu to bude problém i pro ní. A pokud to někdo poslal přes nějakou wifi někde v hypermarketu, tak už tuplem není moc šance.

občas i adresa a číslo účtu ...