» Poradna » Programy

EM Client neodesílá

eM Client i po opakované instalaci a nastavování pouze přijímá poštu (POP3), odeslat (SMTP) nedokáže. Nastavení účtu ověřeno v nápovědě "seznamu.cz", vše perfektně funguje v MS Outlooku! Má někdo lepší zkušenost?

Odpovědi na otázku

Nemas tam nahodou nakou autentifikaci na smtp-serveru? Nebo TLS/SSL? A kdyz ti eM postu neodesle, jak to skonci? Musi vypsat nakou chybu...

autentifikaci mám - seznam přece vyžaduje....
TLS/ssl jsem nechal jen "podle možnosti", ale zkoušel jsem i vypnout úplně...
Zpráva o chybě zní:
"Odesílání zpráv selhalo z důvodu: Nelze číst data z přenosového připojení: Pokus o připojení selhal, protože připojená strana v časovém intervalu řádně neodpověděla, nebo vytvořené připojení selhalo, protože neodpověděl připojený hostitel."

kopie zprávy:
20:43:08 seznam.cz [POP3] Připojuji: Pro seznam.cz
20:43:09 seznam.cz [POP3] Připojen: K seznam.cz
20:43:09 seznam.cz [POP3] Stahuji zprávy: Od seznam.cz
20:43:09 seznam.cz [POP3] Odpojen: Od seznam.cz
20:43:09 seznam.cz [POP3] Odpojen: Hotovo
20:43:32 seznam.cz [SMTP] Připojuji: Pro seznam.cz
20:43:34 seznam.cz [SMTP] Připojen: Pro seznam.cz
20:43:34 seznam.cz [SMTP] Odesílám zprávy
20:44:05 seznam.cz [SMTP] Odesílání zpráv selhalo z důvodu:
"Nelze číst data z přenosového připojení: Pokus o připojení selhal, protože připojená strana v časovém intervalu řádně neodpověděla, nebo vytvořené připojení selhalo, protože neodpověděl připojený hostitel."