» Poradna » Ostatní

Elektronika

Zdravím, můžete mi prosim někdo doporučit nejkvalitnější literaturu na pochopení základu elektroniky.Ve škole ted zapojujeme trojfázovou soustavu, většina kamarádů to nějak zapojí a já jako kdybych byl úplný idiot si vůbec nevím rady.Budu rád za každou radu.Díky.

Odpovědi na otázku

Jednak nepotřebuješ základy elektroniky, ale základy elektrotechniky. To je docela rozdíl. Jinak pokud ti to takto nejde, tak na začátek je dobrá stará Elektřina kolem nás od Zdeňka Opavy, sice spíš pro děti, ale názorně udělaná se spoustou informací. Jinak je toho na webu plno, stačí hledat, namátkou nevypadá špatně:http://elektro.tzb-info.cz/teorie-elektrotechnika/38...

Super ! Děkuji

Trojfázová soustava se nezapojuje. Trojfázová soustav jaksi existuje.

Problém je už v tom, že považuješ zapojování trojfázové soustavy za elektroniku...

Já si myslím že si připadáš přesně takový jaký jsi. Základní problém je v tom že elektronika se zabývá různými obvody s integrovanými čipy, obecně se dá řící že se zabývá obvody, které pracují s nízkým (většinou stejnosměrným) napětím do cca 10V. Kdežto trojfázová soustava je přesně z opačný konec elektra. Pokud jsi do teď nepochopil ani název toho co vlastně studuješ, tak tu školu radši vzdej a ujmi se lopaty.

proč lopaty? Třeba by byl dobrým programátorem, houslistou, nebo třeba lakýrníkem.

Literatury existuje kupa, která je nejkvalitnější je otázka.Zkus to třeba tady:http://elektrika.cz/BTW: Já bych začal u vašich učebnic, případně u zápisků co sis určitě dělal při vyučování. Pedagozi vám k tomu asi něco řekli a nezačali tím, že vám dali klubko drátů, kladivo, majzlík a "hrej si, tu máš kohouta".

Ano mam zápisky, ale nemyslím si ,že pouze z teorie to pochopím.Proto bych rád sehnal nějakou knihu, kde je to i prakticky vysvětleno.

Možná by nebylo špatné, kdybys napsal, co konkrétně ti dělá problém.http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Praxe znamená vzít šroubovák, kleště, páječku, vadasku, event. nějaký měřák a jít, ze začátku pod odborným dozorem, něco dělat, počínaje těmi nejednoduššími základy. Ale s tím jsi měl začít tak před pěti lety.

elektrika cz je v podstate uzavreny klub kde se clenove povazuji za VIP, jen se vzajemne placaji po zadech, delaji hlupaky a podlidi z neclenu. Je dobra tak na nauceni se a nasledne opakovani si vytazku norem z pameti. jinak se tam nikdo nic nedozvi.

Na chytráky, co všechno uměli už po šestinedělí (jmenovat asi nemusím) se vykašli, kdo chce makat sám na sobě ten se neztratí...