» Poradna » Programy

Elektronická kartotéka - soft

Nevíte o programu - obdoba kartotéky. Nejlépe ve free verziPotřebuji zapsat kontak na osoby a pod tím mít pole pro zápis

Odpovědi na otázku

Co použít adresář v Outlook Express nebo v Outlook (pokud máš nainstalovaný balík MS Office)?

Kdyby mel Office, tak rovnou Access, at to ma uroven.Ale urcite se da najit nejaka mala aplikace, ktera mu poslouzi stejne i bez tehle mastodontu.

Access jistě, pokud by s ním byl schopen. Myslel jsem použít něco, co už v počítači má, dokonce i free. Použitelný wab.exe zas takový mastodont snad není.

Pokud nemá, pak klidně tabulka v řádném tvaru (pak kontigenční), nebo může vyzkoušet Open(Libre)Office Base. Výhodou je, že co si udělám, to mám, nevýhoda, že to chce námahu.

mno,napadá mne víc věcí:1) Mozilla Thunderbird - spíš emailový klient, ale adresář je tam taky2) kontakty google3) něco jako:Open Contactshttp://www.fonlow.com/opencontacts/index.htmneboFree Address Bookhttp://addressbook.gassoftwares.com/- oboje free, něco lze použít i ve firmě4) nebo použít třeba Data Crow a udělat si tam šablonu dle vlastních potřeb:http://www.datacrow.net/

Dík za snahu všechny adresáře co tu nabízíte nemají velký prostor pro poznámky. Takže nestačí 1-2 řádky na poznámky a nejde pořád listovat nahoru a dolu

vždyť ten Datacrow tam má na text hafo místa. Třeba ten screen s filmy:http://www.datacrow.net/images/screenshots/02.pngukazuje, že tam je celý popis filmu - tj. několik odstavců. Navíc by to mělo jít snadno upravit tu šablonu dle toho, co potřebuješ ty.

taková aplikace bývala ve Windows 3.10Byla i ve Windows 95 jen byla více skrytá a pak ve Windws 98 a dále už byla zcela odstraněna. nechápu postoj Microsoftu k tomuto kroku.Stejné to bylo s aplikací Diář.

Pokud k těm kontaktům nepotřebujete psát romány tak bych použil kontakty z gmailu. Budete tak mít tyto kontakty jak na počítači, tak díky telefonu i všude jinde stále s sebou. Tedy pokud nemáte jen „hloupý“ telefon.

Jednoduché řešení je třeba OneSoft: www.onesft.com - do tří lidí je to v pohodě zdarma, v cloudu, takže bez starostí ;)