» Poradna » Ostatní

Elektro vs IT

AhojDnes mi volaly z průmyslovky v písku, že mi dopadly dost dobře příjmačky a ptaly se mě jestli pujdu na elektro nebo na IT. Když jsem odpověděl, že na IT, začala říkat něco o to, že je to škoda a jestli si to ještě nerozmyslim. Vás se chci zeptat v čem jsou výhody oborů. Ona říkala taky něco ve smyslu, že elektro má větší uplatnění. je to pravda? Dost mě baví matika a fyzika, mám celkem i výsledky z olympiáda řekl bych, že oba obory mě připraví co se týče nich stejně. Programování jsem se začal učit celkem nedávno, takže toho ještě moc neumim, ale zatim mě to baví. Jaký mát teda tipy co se týče oborů?

Odpovědi na otázku

A to opravdu volaly ženy opačného pohlaví? Dnes na zkouškách na střední již není test z jazyka českého?Skladba předmětů na těch školách je snad zjistitelná.

Ano, žena opačného pohlaví. Ano, test z češtiny stále je :D , ale jak vidíš, tak to není to, kde jsem si nahrabal body. Skladba předmětů je zjistitelná, ale spíš mě zajímá jak je to s tím ,že elektro má větší uplatnění a uplatnění IT.

Uplatnění je dle kvality školy. A mimochodem, výpočetní technika je podmnožinou elektrotechniky. Pokud uvažujeme o "pohonu" na elektrickou energii, takový sčot a mechanické kalkulátory (Velká Modrá například) lze považovat za strojírenský výrobek.

Uz by si mohol tu Tvoju blbu hlasku "ženy opačného pohlaví" vysvetlit.Žena opačného pohlaví je muz, transseksual, alebo žena, co ma skatulu naopak?

Jak jsem to čet tak jsem si toho ani nevšim a chápal jsem to jako žena.

Já jsem ji, tobě speciálně, už vysvětloval: http://www.csfd.cz/film/109401-halo-halo/pre... , chápu, že je to něco, na co je potřeba mít také patřičnou inteligenci.Jo, dej si "+".

Za ženu opačného pohlaví se maskoval herr Flick z gestapa i se svým poskokem von Smallhausem.PrasatkoPee

Za servírky, ale ona je to hlavně narážka na prušácký vojenský slang.

Evidentně se jim přihlásilo víc lidí na IT než na Elektro tak to potřebují dorovnat, víc bych v tom nehledal.

Ok. To zní reálně. Dík za odpověď.

1) Douč se češtinu2) Elektro se samostudiem učí hůř než programování

ad 2) k naučení se programování (samostudiu) potřebuje:- vůli aktivně vyhledávat- znalost angličtiny pro diskutování na zahraničních fórech- určitou úroveň inteligence, aby nedělal práci formou copy-paste - fakt to není o mechanickém učeníPokud na to člověk nemá, a takových je docela dost, tak je pro praxi nepoužitelnej a skončí jako ajtík ve staátní správě v nějaké platové skupině okolo 15 000 Kč. Naopak kvalitní softwaroví profesionálové mají opravdu ty platy, o kterých se tolik píše v novinách, že IT je zlatej důl.Ve výsledku je lepší být inteligentní instalatér/topenář/zedník/podlahář/nábytkář/malíř pokojů s maturitou, mít menší firmu a nešidit kvalitu, protože lemplů, co celej učňák hulili, chlastali a chodili za školu je plnej pracovní trh. Na baráku se nám vystřídaly z každého oboru asi tři nebo čtyři party až ta poslední, co za něco stála napravovala škody po předchozích řemeslnících, co všechno zku*rvili. A takoví řemeslníci mají víc peněz, než mizerný absolvent IT oboru, který ničemu nerozumí a nakonec skončí jako zmrdeček v call-centru a prodává po telefonu „kvalitní hrnce, koberce, přípravky na erekci, protože mu vaše číslo dal počítač“.

To je jednoduché na IT dnes chce jít každý, a oni potřebují naplnit i třídu Elektro, tak se snaží přemlouvat ty nerozhodnuté.A hlavně všechny ty kecy ohledně toho že "něco" má dnes větší uplatnění je absolutní zbytečnost. Ty totiž tu školu nevystuduješ "dnes" ale nejdříve za 4 nějaké roky, pokud půjdeš ještě na VŠ tak ještě za dýl. A po těch X letech bude klidně situace úplně jiná.

zrovna v písku je výborná elektroprůmyslovka

Naznam... O Pisku vim akorat to ze z nej sel Svejk do Ceskych Budejovic

Nejstarší stojící most v Čechách. Fráňa Šrámek.

Pokud vystuduješ elektro, tak máš hned po skončení studia práci. Firmy se potýkají s nedostatkem projektantů elektro. ☺

jestli tě baví matika a fyzika tak na IT ji asi moc mít nebudeš... ani na cvut it ji moc neni ale pokud pudeš na elektro tak si ji užiješ hodně a obzvláště na vš např. teorie elektromag. pole, maxwellovy rovnice apod. na druhou stranu pokud seš dobrej na jazyky aj/nj a podeš na práva tak jako právník se v praze uživíš dobře :) takže jak vidíš možností je mnoho... a pokud pudeš na it sš a pak vš tak zapomeň že to se budeš na sš učit bude platit i za 10 let až z vš vylezeš .. to ani omylem

Ja ta normalne lutujem.tak ako sa na zakladnych skolach ucie neuveritelne zle - vstky deti tomu nechapu, naspamat a zdlhavotak na ostatnych skolach je to to iste

No myslím si, že kdybys měl naprogramovat COKOLIV, co se byť i jen nepřímo dotýká syntaxe a sémantiky ČJ, že bys šeredně nejen dopadl, ale i celkově skončil.

Me treba prijde zajimavejsi elektro. Pokud to bude spravny obor bude tam i jiste cislicova technika a logicke obvody. Coz je vlastne IT, ale na trochu nizsi urovni. Dale mozna zaklady programovani PLC.IT obor se da podle me snaze naucit "z internetu". Je mi pres 35 a rozumim jak elektru (spise ale silnoproud), tak IT na profesionalni urovni. A kdybych se mel znova rozhodnout, tak jednoznacne obor o kterym jsem psal v prvnim odstavci.