Eee 1000h a parkovaní hlaviček disku

Tak mám docela zajímavý problém, koupil jsem si asus eee 1000h s 80 GB diskem a hlavičky toho disku se parkují hodně často (klidně každou minutu). Za den mě disk zaparkuje třeba i 800x Jestliže má disk vydržet kolem 600 000 zaparkování, tak je jeho životnost max 3 roky. Chtěl jsem se zeptat, jestli znáte někdo nějaký prográmek na změnu nastavení disku. Pokoušel jsem se to vyřešit programem notebook hardware control, ale bohužel. Na notebooku mi běží Windows XP. Vím že v linuxu se dá parkování hlaviček nastavit jednoduše, jenže jak na to ve windows jsem nikde nenašel.

Dík všem co jsou ochotni poradit.

Odpovědi na otázku

V linuxu se samozřejmě nedá!! nastavit parkování hlaviček jednoduše, nedá se totiž nastavit vůbec. Prober se.

Nepsal že spí!

da

Pak je ovšem řada na kvalifikované, kvalitní a dobře míněné radě. Máš možnost, já to opravdu komentovat nebudu.

z článku je zřejmé odkud fouká vítr, pokud disk cvaká, je vadný

grovik.net ...