» Poradna » Programy

Editace videa a fotek

ahoj,jsem zacatecnik.Mam digi fotak olympus fe 200 obcas si natocim kratke video nebo cvaknu par fotek,pak si to chci upravit jenze nejdriv musim video konvertovat do AVI nebo jineho formatu aby mi to napr. vzal VideoSpin porad neco prevadim a ukladam.Hledam nejjednodussi cestu abych mohl vysledek prehrat ve WMP pripadne odeslat mailem a neposilal giganticke soubory.Doufam ze mi nekdo pomuze.

Odpovědi na otázku

Předpokládám, že je to video v "*.mov", takže buď pokročilejší přehrávače, nebo správné filtry založené na linuxových multimediálních knihovnách, třeba: cccp-project.net ...
Konverze Avidemux.
Snímky GIMP.

video je v *.mov* VLC mi to myslim prehraje ale ostatni uz je na mne asi trochu moc uz se podivam na ten odkas a nejak si s tim poradim zrovna jsem si vyresil jak ulozit Mp3 v Audacity chybela jenom knihovna jenze nejdri najiz ,pak nainstalovat ...ale jde to musim se s tim poprat DIKY.

Všeobecně s mp3 je problém kvůli licenci a stupidnímu právnímu prostředí v USA, viz potíže Microsoftu.

Před instalací nejen CCCP je doporučeníhodné odinstalovat všelijaké kodek packy.

Avidemux: fixounet.free.fr ... lze i bezinstalační verzi, kterou lze jen rozbalit a použít. VirtualDub je další možností.

toz zkusim hlavne aby mi to ulehcilo praci diky a cau.