» Poradna » Web a internet

Editace CGI souboru

Ahoj,potřeboval bych upravit CGI soubor, kterým se pak na linuxu otevírá webová stránka. Pokud ji otevřu v poznámkovém bloku, vidím tam různé znaky (|í)ęi¤/tÜŹž/Ińßęvţ^–“ µĄ Ď), ale taky i HTML kód. Nechci CGI soubor poškodit. Chci jen upravit HTML kód, který CGI soubor obsahuje.Poradíte, čím CGI bez problému editovat na Windows10?

Odpovědi na otázku

Obecná rada, pokud se chceš hrabat nějakém méně známém formátu - nepoužívej Poznámkový blok, ale třeba Notepad++ nebo PSPad, abys měl aspoň šanci, že ti to nesprasí kódování a další věci.

Zkoušel jsem PSPAD, ale neuspěji. https://ctrlv.cz/shots/2020/09/16/6fsu.png

protože to není textový soubor (skripty apod.) ale binárka. V té se jentak jednoduše hrabat nemůžeš.