» Poradna » Windows (a jiné OS)

Editace bezpečně odebrat HW

Ahoj,mám USB WiFi, které je v nabídce oznamovací oblasti bezpečně odebrat, což se někdy při odpojování standardních USB disků omylem stane.Lze nějak upravit vlastnosti, registry, USB WiFi donglu aby v této nabídne nebyl nebo aby Windows při kliknutí odpojení neprovedl?OS: Windows 10

Odpovědi na otázku

No, pokud jsi už někdy a někde zaslechl, že násilným - tedy, ne podle "předpisu" - odebráním tohoto donglu došlo ke ztrátě dat, tak se tím řiď.

Asi jsme se nepochopili. Nechci ho odebírat, nikdy, natož ho fyzicky z USB portu vyškubávat. Což když ho odeberu omylem, bohužel pro opětovné připojení musím.

Už chápu, když poradím, abys dongl "přidrátoval, přilepil, přheftoval, ..."? To, co chceš samozřejmé možné není, protože když "ukradneš" vysílač/přijímač, tak se OS nespíš zblázní při prním pokusu či žádosti o práci s WIFI.

Ne, stále nechápeš.

Ty máš asi problém s chápáním psaného textu, ne? Zkus si to přečíst ještě jednou. Nejde mu o fyzické odpojení, ale o to, že při odebírání jiných zařízení si to občas odpojí softwarově a musí to tedy zcela zbytečně připojovat znovu. Jde mu tedy o to, aby to v té nabídce vůbec nebylo.Už to chápeš nebo bude třeba obrázkové vysvětlení?

S ohledem na to, jak w10 osekává admin nástroje, tak silně pochybuju, že to jde. A tuplem, pokud funguješ pod admin účtem.Teoreticky by mohlo být možné na omezeném uživatelském účtu zakázat např. to odebírání zařízení, ale mám obavy, že bys pak mohl mít problém s flash disky...

Je to v Registry, přesně ty klíče, z kterých to bere USBDEVIEW. Ale opravdu nevím, zda by se vyplatilo napsat SW ("hloupá" dávka by to spravila), když námaha dávku napsat je určitě vyšší než zvýšení opatrnosti a případné naklikání nového chodu spojení.

Jinak jde o klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\USB,do kterého (pokud tam není) je nutné vložit položku DisableSelectiveSuspend (typu DWORD), s textpovou hodnotou DisableSelectiveSuspend

Píše o W10, ty si načrel do W7, desina predmetný kľúč nepozná.https://social.technet.microsoft.com/Forums/office/en-US/d6fb2... V desine je úplne iná zostava vetvy Registrov určenej pre Usb-xxxAle jeho problém by nevyriešilo ani pridanie tohoto nového kľúča lebo sa mu odpája SW komplet externé osadenstvo USB portoch aj spolu s USB wifi, čo by nemalo. Mne to mašina s desinou nerobí, práve som opísaný problém otestoval.

Máš samozřejmě pravdu, ale komu by se chtělo vypisovat selektvní rozdělení typů USB. Spíš ale mám zato, že když už někdo se jde hrabat do Registry, ví "co dělá" a je srozumněn s následky. Tak jsem jen udělal přibližné navedení (nasměrování). On ten problém za to stejně nestojí - stačí být pozornější nebo prostě zařízení opět připojit.

i kdyby to v Desítkách šlo, tak mu to s dalším updatem klidně může přestat jít a práce to bude zbytečná.

Problém lze vyřešit pomocí http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ostatni... (umožní libovolné zařízení skrýt)