» Poradna » Web a internet

EDGE prehliadač a TTS

Zdravim, používam tento prehliadač na čítanie pdf v PC.. Nepoznám lepšie hlasy než tie ktoré má edge zabudované, konkrétne pre SK je to Microsoft Online Victoria...zaujímalo by ma či by som nejako vedel takto počúvať pdf aj cez mobil? Ide o to že cez mobil si neviem pdf otvoriť v EDGE prehliadači

Odpovědi na otázku

Hlasy jsou součástí MS Windows. Takže jestli máš mobil s MS Windows, tak ano to bys tam ale EDGE měl.

Nezmysel, hlasy sú súčasťou edge prehliadača, ale fungujú najskôr len online.. Stačí si do mobilu stiahnuť edge a tie hlasy tam sú..

Já tedy v EDGE žádné "čtecí" jazyky nemám ... případné čtení jde přes systémový jazyk (pro češtinu Jakub).

Určite máš, len o tom možno nevieš, alebo si to nenašiel v nastaveniach

Určitě NE, čte přes systémový (Jakub). V nastaveních EDGE žádný hlas není.

No, pokiaľ má ppoc na mysli Edge verziu pre Windows, tak má pravdu, máš tam viac jazykov. V mobilnej aplikácii to nemôžem potvrdiť

A bavíme sa teraz o čítaní vo Windows ci na mobile?

Edge na Androidu neumí otevřít PDF nativně ve "svém" prostředí. Na poslouchání PDF tedy Edge nelze použít.

sranda je, ze na android existuju mraky aplikacii, ktore by sa dali na pdf pouzit, vacsinou vsak vsetky pouzivaju hlasy od google...je otazka ci by sa dali nejako pouzit tie od mkrvosoftu.....a este by ma zaujimalo, ze ked pisem z mobilu, tak preco tu ukazuje ze pouzivam chrome, ked ho nepouzivam :) ani na mobilu, ani na pc

Android... PDF soubor si otevři v "Office" a dej převod na Word. Pak si to můžeš nechat číst stejně jako v Edge.. Tj. při čtení wordu je použita stejný vybraný online hlas (např. Victorie).

Dobrý tip, takáto možnosť ma nenapadla, no najskôr preto že som netušil že aj vo worde sa to dá prečítať.. Stiahol som teda office ale mam problém, že tam mám len jeden jazyk (na výber muž alebo žena) a aj to číta po anglicky a nikde nie je možnosť to zmeniť alebo vybrať iné jazyky (konto mam vytvorené)

Odkial mas slovensky hlas Victoria? Ja mam len Microsoft Filip.Je to verziou OS? Mam Windows 10 Home. Ma Pro verzia alebo Windows 11 viac hlasov?Je moznost ako nainstalovat dalsi slovensky hlas do Windows 10 Home?

Nemôže to byť verziou OS keď to mam aj na mobile.. Skús poriadne pozrieť nastavenia, keď nenájdeš iné hlasy, dám sem screeny

Uz som to hladal, este mi napadlo, ze mam anglicku verziu Windows 10 Home, aj prostredie v anglictine, ale mam doinstalovany slovensky a cesky jazyk, aj hlasy, k dispozicii boli len Filip a Jakub a nejake anglicke, v nastaveniach, dalsie sa tam pridat nedaju.V nastaveniach Region mam ako country Slovakia, ako Regional format Slovak (Slovakia).V Edge mam tiez Filip a Jakub, ale aj vela Online hlasov, tie su ale iba pre ine jazyky, su tam aj hlasy ktore som v nastaveniach neinstaloval, napr. polsky, japonsky a pod.OK, tak som to vyskusal na mobile, Android a tam uz mam hlas Microsoft Viktoria Online, ale tam zase nevidim hlas Filip.V PC mam Edge 96.0.1054.62 (Official build) (64-bit), najnovsia verzia, Windows 10 21H1 Home 64-bit.

ak mas na mobile Viktoriu a v pc nie, teoreticky to moze byt aj tou anglickou verziou OS pretoze edge ktory je sucastou OS, je tiez tym padom ako keby anglicky...i ked jazyk sa da zmenit, ale je to brane asi ako anglicka verzia

Aku verziu Windows mas ty v PC?Mam sice anglicku verziu, ale mam nainstalovany slovensky aj cesky jazyk, vratane hlasov.Tiez je zvlastne, ze Edge ma mnozstvo Online hlasov roznych jazykov, japonsky, polsky a ine, ale slovensky Online hlas tam nie je.

No tiez mam W10 Home a momentalne 20H2...edge mam tu istu verziu...skus napisat v edge na podporu ohladom tych hlasov co na to povedia

Dik, vyskusam.

Inak, ten hlas Microsoft Viktoria Online mas len v Edge, alebo aj v systeme, v nastaveniach, aby sa dal pouzivat aj v inych programoch?

a ake napr. programy mas na mysli? Ja ho vyuzivam len v edge na citanie pdf...konecne takmer ludsky hlas, ktory sa da pocuvat:)

Napr. Balabolka, ale ta bude potrebovat upravu registrov alebo patch, tam neboli ani predvolene hlasy, slovensky a cesky.http://www.cross-plus-a.com/balabolka.htmPrip. PotPlayer, ten mozno patch nepotrebuje, hlas pre citanie titulkov sa da nastavit pod Preferences - Accessibility - TTS Engine, aj ked ja tam ziadne Online hlasy nemam.https://www.videohelp.com/software/PotPlayerMozno este ine prehliadace, Firefox alebo Chrome a rozsirenie ReadAloud, to dokaze pouzivat aj Microsoft aj Google hlasy.