Edc (cpu)

Zdravím, sestavil jsem si nový herní počítač, ve kterém používám procesor AMD RYZEN 7 2700X, při stáhnutí aplikace Ryzen Master jsem zjistil, že EDC (CPU) - (vůbec nerozumím tomuto pojmu) jede konstantně na 100%. Na youtube jsem se snažil dohledat řešení problému, bylo mi doporučeno v nastavení napájení překliknout na "rovnováha", to však zabralo na pouhých pár desítek vteřin a procesor zas postupně skočil na 100%. Nevím si rady, mohli byste mi pomoci ?

Odpovědi na otázku

https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti... ak to chapem spravne, tak to je max prud (Electrical Design Current (EDC) also indicates the maximum current possible from the VRMs during peak/transient conditions) ktory dokaze tiect z dosky do procesora. Ak to mas vzdy 100% tak ti to zrejme len zle ukazuje.

Dobře, na to prosím jen navážu. Když jsem zapínal počítač, tak jsem prošvihl ten cerny screen a na nem značka výrobce, po chvilce se mi normálně zapl windows a vše funguje, jen obraz je trochu jiný. Barvy jsou trošku tmavší a méně ostré, nevím teď, jestli počítač restartovat a pokusit se dostat do toho biosu a jeestli to může být ta příčinna, proč ty barvy jsou jine.