Ecc ram

Zdravím, omylem jsem koupil ddr2 ramky s ecc, tyhle konkrétně: KVR667D2D8F5K2/4GTak bych se chtěl zeptat, jestli nevíte, zda mi je vezme jedna z následující desek:Msi p45 neoAsus p5n-dGigabyte ga-ep35- Ds4Gigabyte ga-ep45-ud3pGigabyte ga-ep43-s3lPředem děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

ECC Fully Buffered ti nevezme ani jedna z nich. Ale byly levné, co?

Právě 😂 jakože 200 za 4x2gb, škoda že jsem si toho nevšiml dřív...

Co Ti brani najst si specifikaciu u vyrobcu a tam sa to dozvies.Ale pokial to nie su serverove dosky, tak na to rovno zabudni.

Já právě četl, že některý desky to dají, akorát nefunguje to ecc, ale hádám že tohle můj případ nebude, prostě mám zbytečný ramky😅

proč to nezkusíš ?

Zkusím, jakmile se k tomu dostanu, jen jsem doufal, že to tady někdo už zkoušel a řekne mi

A ma smysl drzet nejake prehistoricke Core2Duo pri zivote? Nebude rozumnejsi celkova modernizace? Vyssi vykon, nizsi spotreba...

Mám tam q9650 taktované na 4,2ghz, parádu mi to stále udělá.

Jen to u toho žere jako kráva a výkon to má menší než nejlevnější moderní CPU se dvěma jádry a TDP 35W (přičti si cca +40% za to OC):https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Quad-... Sotva to dožene tohle:https://www.czc.cz/amd-athlon-3000g/275582/p... Natož pak cokoliv lepšího. Já měl něco podobného, jen s E5450 (=Q9650 jen trochu úspornější), moc parády to nedělalo v době, kdy jsem se toho zbavoval. A to už je nějaký pátek, protože už dosluhuje i PC, co to vystřídalo.Tím neříkám, že ti to nemůže stačit a že to máš vyhodit. To je nesmysl. Jen už to má opravdu svá nejlepší léta za sebou a až to jednou vyměníš, budeš hodně překvapený, o kolik se CPU za tu dobu posunuly.

Parádu to fakt nedělá, maximálně tak topí jak kamna při výkonu nižším, než moderní low-endové procesory

Fajn, takže jsem zjistil, že ani do klasického ddr2 slotu nepasují, to ddr2 servery měli nějaký speciální sloty?

Ano, FB-DIMM má totiž na sobě speciální čip. Fyzicky shodné klíče s desktopovými DDR2 jsou jen unbuffered ECC a registered ECC. Nějak nechápu smysl toho nákupu, když na Aliexpressu stojí 2GB DDR2-800 80 Kč.

Chtěl jsem nějaké lepší s chladičem kvůli OC. Sehnal jsem celou sadu za 200, akorát si nepřečetl, že to jsou serverové.

Brutalni OC provedes nakupem noveho pocitace

Ne, nepojedou a dokonce je tam nenacpeš ani násilím, protože FB-DIMM má výřez jinde. Potřebuješ desku s plnohodnotným serverovým čipsetem pro LGA771.

Pokud bz menil desku tak to uz rovnou muze vymenit cely ten srot, do toho vic investovat nema smysl...