» Poradna » Web a internet

Ebay - zrušenie Paypal transakcie

Ahojte, kúpila som si jednu položku na Ebay-i, avšak pri prezeraní ďalších obrázkov od tej istej položky, som zistila, že tovar je mierne odlišný od prvej fotky. Spýtala som sa predajcu, ktorý z tých dvoch vlastne tovar predáva. Žiaľ, práve ten, ktorý som nechcela. Moja transakcia cez Paypal prebehla 12.12., ten rozdiel som si všimla 14.12 a v ten istý deň mi odpísal, že mi vráti peniaze do večera: "I refund money to evening", lenže doteraz nenabehlo od neho nič. Ako by som mala postupovať? Čakať ešte, napísať predajcovi, alebo už to riešiť cez Resolution Centre? Dodám ešte, že mal 99,6% pozitívnych feedbacks, ale bol najprv mrzutý, lebo on nevidel ten rozdiel (ktorý bol, podľa nás, očividný), otvoril Case, no po dlhšej výmene správ vymenil fotky.

Odpovědi na otázku

Pokud vím, žádost o vrácení peněz si musí kupující naklikat - aspoň to tak po mně chtěli, tak předpokládám, že bez toho prodejce peníze vrátit nemůže...

Prišla mi správa na mail: "Please agree to cancel your recent purchase." Hodilo ma to do Case, ja som na to klikla, že súhlasím so zrušením. Case status je teraz: "Zatvorený. Súhlasili ste so žiadosťou predajcu o zrušenie transakcie." Myslela som, že to je všetko, čo treba a vec je uzatvorená. Čo si ešte tam naklikával?

A aký je stav tej transakcie na paypal?

Stav je: Completed.

Aha, upřesnění: O ten cash back jsem žádal přímo na ebay - zkusil bych to tudy. Skrze paypal nemám zkušenost.

Oni mi tam (ebay aj Paypal) navrhujú, že keď som ešte nedostala peniaze, predtým, než ich skontaktujem, aby som napísala predajcovi. Len neviem, ako dlho sa zvyčajne čaká pri transakcii Paypal (som nová), aby som zbytočne predajcu nedráždila, lebo bol dosť nevrlý. Z toho, čo som vyčítala z Paypalu, som zistila, že na transakciu (kartou) sa čaká aj 30 dní ("It may take up to 30 days for the card to be credited.") A informácia z Ebay je, že, ak som schválila zrušenie, predajca má 10 dní na vrátenie (If you approve the cancellation request and the buyer has already paid for the item, you have 10 days to refund the buyer). Len neviem ako rýchlo sa Paypal transakcia ukáže na mojom konte, či zvyčajne za 1-2 dni, či mám čakať 10, 30 dní odo dňa zrušenia, alebo už riešiť cez Resolution Centre. Ešte si to premyslím, ale vďaka vám aj tak za odpovede. :)

Nejdřív přijde z ebay mail, že obchodník potvrdil cash back (že s tím souhlasil). Cca 2-3 pracovní dny poté jsem to měl zpátky na účtu.Mimochodem, ebay+paypal je fajn, protože dělá storno transakce => vrátí se zpět přesně tolik, kolik jsem zaplatil. Na Aliexpress už jsem dvakrát přišel cca o stovku kvůli tomu, že nedělají storno platby, ale pošlou zpátky tu částku - leč, bohužel, částku v měně, kterou jsem platil, tzn. většinou v USD - a protože banka má rozdílný kurz pro prodej/nákup valut, tak mi za tytéž USD připíše znatelně méně Kč, než kolik jsem původně platil...

Mne prišiel mail, že predajca otvoril "cancel transaction case". Tam som súhlasila so zrušením. Odvtedy nič. Možno je to aj tým, že predajca je z Ruska. V závere sme sa rozišli v dobrom, aj mi dal pozitívny feedback, takže snáď je to ešte na ceste.S Aliexpressom som zatiaľ vážne problémy nemala, ale dobre vedieť.