» Poradna » Web a internet

EBay - nedoručený balíček, odesílatel nereaguje

Dobrý den,na eBay nakupuji běžně a ne jen pro sebe. Už jsem si zvykla na ledacos, ale jedna věc mě zaráží.Moje kamarádka si objednala od prodejce z Koreje kabát v přepočtu za 420,-. Feedback byl kolem 95%, takže se mi zdálo všechno v pořádku. Jenže krátce po objednání a zaplacení se mi v historii u objednávky objevil tento text:"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter."Říkala jsem si, že to zatím nechám být, protože u bundy, kterou jsem si objednávala já se to objevilo taky. Ta sice nepřišla, ale po poslání zprávy mi peníze okamžitě vrátili zpátky.Tady jsem poslala jednu zprávu a otevřel se případ. Nic. Druhou, už s výhružkou negativního feedbacku a taky nic. Nakonec mi od eBay přišel email, že když se nic nebude dít do 3. listopadu tohoto roku, případ automaticky uzavřou. Jenže pak už s tím nebudu moct nic dělat. Všude píšou, že kdybych měla nějaký dotaz mám se obrátit na Resolution Center, ale tam mě to pokaždé odkáže na otevření případu, který evidentně nic nevyřeší! Navíc jsem se zpětně podívala na profil prodejce. Feedbacky nikde, jen 4. Samé negativní a na tu samou bundu, co jsem objednávala.Co mám teď dělat? Už jste někdy někdo tohle řešil? Horší to je o to, že peníze nejsou moje. Neříkejte mi, že to eBay nemá nijak ošetřené.Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Cekej. Bunda ti normalne prijde.

Pročísthttp://pages.ebay.com/ebay-money-back-guarantee/napsat dotaz tam kam patříhttp://ocsnext.ebay.com/ocs/cuhomeNejpelší rada kterou můžeš dostat.

Bohužel Guarantee Back platí jen na 30 dnů (což u Číny na nic) a né na všechno zboží a předem to nemusíte poznat. Ebay případ uzavře sama a nic nedostanete.A nejhorší je ten jejich Global Shipping Program. Oni vůbec neví kde ten balík je a nejsou schopni zjistit detaily. Sledovací číslo prd řekne. Když ho některý z pošťáků v půli cesty nepředá, nebo si ho vezme domů, tak o ničem neví a je to všem jedno.

pokud nepřijde, měli by ti to normálně refundovat, zvláště jestli jsi otevřela case v resolution center - Ebay má nějakou ochranu kupujícícho. Zažil jsem jednou že přišla ona zpráva o vymazání listingu - šlo o nějakou elektroniku - byl to fake - ale s ohledem na cenu jsme s tím počítali. Ebay ten listing odstranila ale zboží normálně dorazilo.Je otázka, proč to v tomto případě vyhodili - zda zase fake, nebo to neposílal vůbec...

Stejna zkusenost. Ebay odstranil predmet z portalu a poslal vyrozumeni. Zbozi normalne dorazilo.

sikmookáči sou mrchy, schválně prodaji 3x v pohodě s tim že 4. tého zázakníka budou okrádat, ten dotyčný si pak myslí že to je jenom nějaká chyba, když předchozí byly v pohodě, že třeba pošta a tak, prostě vychcanost největšího kalibru

Kabát za 420,-. ? Z čeho to je ušitý ? Z banánovejch listů ?

Jestli se nepletu tak to funguje tak že prodejce zareaguje na poptávku, paypal stáhne od něj prachy a čeká se, když vexlák zboží odešle přípíšou se mu prachy na účet.Jednou se mi stalo že se čekalo že něco příde a nepřišlo vůbec nic. ebay napsal že dodavatel objednávku zrušil a já jí zrušil taky, paypal peníze vrátil, ale zároveň vexlák napsal abych objednávku já nerušil a že jí pošle v dalším termínu ale ebay naléhal i na mém zrušení, tak jsem jí zrušil a objednal u jinýho vexláka.