» Poradna » Web a internet

Ebay - nákup - doručené zboží jinam - co dělat.

Udělal jsem svůj 1. nákup na ebay. Zboží jsem zaplatil kartou, stalo to přes 20 tisíc. Prodejce dál odesláno a poslal sledovací číslo zásilky. Dnes jsem zjistil že zboží bylo už doručeno, ale ne mě, ale do Německa. Adresu mám správnou. Co mám tedy dělat? Sledovací číslo zásilky je KB352417585GB. Posílal to Royal Mail.Anglicky noc neumím.... Když na ebay kliknu na spor a dám nedostal jsem své zboží , tak mě to napíše, že předpokládané datum dodání je 18.12. takže to nelze otevřít. Přitom na ebay se už zobrazuje doručeno. Jak mám tedy postupovat. Mám počkat do toho 18?. Přece jenom jsem na to šetřil skoro rok.

Odpovědi na otázku

a je to skutečně značené jako doručené?Leckdy to jde přes dopravce kamionem a přes překladiště v Německu. Nemusí to jít přímo letecky.

Myslím že jo. Protože zde: https://www.royalmail.com/track-your-item je napsáno delivered a na ebay ve sledování Succesfull delivered and signed.

Možná chybné sledovací číslo zásilky.

Nakupoval jsi doufám od obchodníka, který má tisíce až desetitisíce převážně kladných hodnocení?

Má cca 500 pozitivních hodnocení a cca 10 negativních

To není zrovna ukázkový prodejce...

To není dobré! Negativního hodnocení se na ebay všichni bojí a kdo jich má deset, toho bych já považoval ze velmi rizikového. A ještě vysolit 20 tisíc? Ani náhodou.

Já myslím, že do částky 20 tisíc by nešli ani zkušení matadoři, natož začátečník bez znalosti angličtiny. Takže buď je to troll nebo debil.

Hlavní problém je v tom, pouštět se do nakupování v cizině bez slušné znalosti angličtiny. V nedokonalém porozumění může být příčina. Jinak nechápu jak by tam mohlo být "doručeno", když jsi to ty sám v ebay nepotvrdil, ani nepodepsal přijetí zásilky. I když ono taky záleží na druhu dopravy, co jsi zvolil. Mimochodem, doufám že jsi platil přes PayPal a ne přímo obchodníkovi?

Přes pay pal? To nevím co je, platil jsem to kreditní kartou přes ebay. Na žádné číslo účtu jsem peníze neposílal. Dál jsem na ebay pay a dál jsem tam číslo kreditní karty a sám ebay si stáhl peníze. Je to tedy v pořádku?

Ne, pro bezpečnou platbu s garancí je potřeba platit přes PayPal.

Než otevřeš spor, tak můžeś prodejci napsat normální dotaz.

Jinak by mě zajímalo, co to bylo za tak hrozně výhodnou nabídku, že jsi něco za dvacet tisíc kupoval bůhví odkud?

Anglicky neumíš a nakupuješ za 20 tisíc? To raději odevzdej občanku...

1. může to být podvod2. může se jednat o Vaší chybu/nepochopení při objednávce3. ano mohlo to být doručeno jedním přepravcem předáno dalšímu.Z toho co jste napsal víc říci nelze.

Mám tohle sledovací číslo od prodejce a je tam napsáno že to bylo odesláno Royal Mail https://www.royalmail.com/track-your-item tady je sledování kde je napsáno Delivered. Adresu jsem napsal prodejci na 100% správnou. Děkuji za radu.

1) stačí trochu googlit a zjistíš, že Lichfield není v Německu (nevím, jak jsi na to přišel):https://cs.wikipedia.org/wiki/Lichfield2) to "DO" je prokazatelně "Delivery Office"https://www.royalmail.com/services-near-you/deliver...

Napiš nejprve tomu prodejci. Je klidně možné že prodal víc kusů toho zboží a zmýlil se, poslal ti jiné sledovací číslo.

Jsi si jistej ze i kdyz ma zasilka "tracking" tak se sledovat da? A hlavne da se sledovat spravne?Zrovna Royal Mail je docela sh*t sluzba.Ja si pres ebay kupoval uz hodne veci a u jedne z nich bylo napr X dni napsano ze je v New Yorku na prekladisti...a pak ze uz leti sem...Druhej den mi volali z posty ze tu mam balicek...i kdyz tracking number hlasil ze je to nekde v letadle smerem do Evropy

Na ali většina stop končí tím, že zásilka je v přepravě, přitom ji mám dovno doma. Nebo naopak, že dorazila do cílové země a pak trvá ještě tři týdny, než dorazí - ale to je spíš problém České pošty.

aj posta priznava, ze jednoducho nestiha, tak male zasielky neaktualizuje tracking, lebo by to stalo kopec casu. Teda bezny pripad, kedy na aliexpress hlasi, ze je na ceste, ale pritom ju uz mam davno doma.

Často taky sledování končí na předávací poště.

Tak snad dobrý. Prodejce mně napsal, že zásilku zaslal do třídicího centra Ebay v Británii odkud bude odesláno do Česka a jakmile bude poslaná obdržím druhý sledovací číslo.

A co to bylo za zajímavý výrobek?

Super, tak příště raději v českém kamenném obchodě.

Jo, třeba Wish

Třeba

Šmankote, snad jsi mě nevzal vážně!?!?

Samozřejmě já mám za sebou pár set transakcí na ebay i ali, v životě jsem neměl výraznější problém. Nemám tudíž důvod ani koketovat s myšlenkou ohledně nákupů na wish, viveo (nebo jak se ten podvodný eshop jmenuje) a už vůbec ne "postovnezdarma.cz" a jim podobný.

No, když už jsme to odlehčili tak přidám svoji zkušenost: nákup z Alíka, úspěšně trackovaný až po "vyměňovací poštu 120". A najednou v aplikaci pošty změna doručení do Valašského Meziříčí... Na dotaz na linku podpory ČP mi odpověděli, že Číňan napsal špatnou adresu. Jak se ovšem pošta dozvěděla tu "správnou" nedokázali odpovědět a dál se se mnou nebavili. Podle aplikace úspěšně doručeno... Po nějaké době mi dorazil balíček od poctivce, kterému byl doručen a ve kterém byla moje zásilka i se správnou adresou napsanou Číňanem. Na moji písemnou stížnost se nikdo neobtěžoval odpovědět. Ani ombudsman ČP.

Mám jinou zkušenost, našel jsem ve schránce lístek s výzvou k vyzvednutí zásilky. jdu druhý den na poštu, obálka nikde, prý ji budou hledat, ale musím napsat písmenou reklamaci. Napsal jsem, po dvou týdnech mi volala baba z pošty, že to byl omyl, že balíček nebyl určen mně, ale jinému adresátovi stejného příjmení o pár domů dál. Tím to pro ně skončilo. Bohužel pro ně - ten jiný adresát je shodou okolností můj bratr a žádný balíček nedostal taky, ani žádný nečekal. Navíc má pochopitelně jiné křestní jméno, přitom na výzvě - tehdy psané ručně - bylo moje jméno, takže doručovatelka musela odněkud moje jméno opsat. Bohužel pro mě - se balíček nikdy nenašel. Na poštu dorazil, ke mně už ne, takže Česká pošta krade, nebo přinejmenším ztrácí - za tím si stojím.

Nekrade asi pošta, ale zaměstnanci... To je ovšem detail. Já nakupuji na Alíkovi hodně často i když samé blbosti do 22€ a loni jsem měl "ztrátovost" téměř 10 %. Co k tomu dodat, díky zlodějům na poště se nákup z Číny dostává na hranu kdy se ještě vyplatí. Zajímavé, že drtivá většina ztracených balíčků opustila "vyměňovací poštu 120" a tím jejich cesta ke mě skončila. Podávat stížnosti je ztráta času, obvykle se dozvíte, že - cituji: "někde je asi chyba"...

Dá se říct, že od té doby (a to už je pár let) si vše nechávám posílat do práce a ztrátovost mám minimální.