» Poradna » Web a internet

Ebay - kupovat to ano, ale prodávat ne ?

Dobrý den,potřebuji poradit s prodejem na Ebay. Mám účet už několik let, pouze nakupuji.Chtěl jsem něco vystavit, ale je potřeba udělat nějaké ověření, píše to " as a business seller " což já nejsem, ani nemám nikde v nastavení účtu.Neměl bych s tím problém, ale potíž je v tom že se musí zavolat na jejich číslo a udělat to ověření telefonicky. A nemyslím si že bych s mojí angličtinou to mohl pořešit. Má někdo zkušenost ? Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Jo a to prej není všechno, ještě druhy kolo a zavolat na paypal a to samo.Ten snad už ale ověřenej mám, propojenej s bankou a s debetní kartou. ....když mě tam nějakej k...a číňan onehdá stáhl z účtu 3 platby ( prej nejbezpečnější platební cosi ) haha. Kdybych u toho zrovna neseděl tak ani nevím, že mě to odešlo ty platby. Naštěstí vše vyřešeno a vráceno.

Tak ti holt nezbývá nic jiného, než zase ten Bazoš. ☺

Tak ono prodávání na Ebay má i jiná úskalí - díval ses, jen tak pro srandu, co stojí od nás poštovné do různých států EU, USA apod.?

Poštovné není problém, pokud by někdo koupil tu jednu věc co chci prodat,tak má ode mě freeshipping

Hmm, to by musela být drahá věc, aby se ti vyplatilo hradit poštovné třeba do USA. A co Aukro?

Aukro dobrý, ale je to věc o kterou se budou zajímat spíš v zahraničí.Made in Germany.Ještě bych mohl zkusit nějakej něměckej inzertní portál, ale byla by škoda to nemítna ebay. Celej svět.

Odkedy je tajomny hrad v karpatoch made in germany?

Vot tý doby, co přílíšné kvaltování toliko pro hovado dobré jest.

Ebay si bere provizi 10% z uskutečněného obchodu.

10%? To je slušný vejvar.

Např. aukro si bere 7% a k tomu +poplatky za vystavení.Nejlepší je, pokud ta možnost je, to střelit přes bazoš, a nebo nafouknout poštovné.