EBay - 50 000 mAh power bank

Zdravim,našel jsem na eBayi powerbanku, která má údajně kapacitu 50 000mAh. Už na první pohled to byla pitomost, ale chtěli za ní jenom 350,-, tak sem jí vzal, smířenej s tim, že to bude k ničemu, ale trochu sem doufal, že pak prodejci omlátim o hlavu údaje a donutim ho, aby mi vrátil peníze. Jenže on si stojí za svym názorem, že to má opravdu tu kapacitu. Už sem mu řikal, že je nemožný, aby to mělo 50 000mAh, když to 1A zdroj nabije z 0 na 100% za dvě hodiny, ikdyž by to mělo trvat 50 hodin, že mobil to nabije ani né třikrát, a že tuhle kapacitu má autobaterka.Má tady někdo zkušennosti s podobnym případem?Chci z něj vytáhnout ty peníze už jenom z principu. Nenapadá vás ještě něco?Díky.

Odpovědi na otázku

"Má tady někdo zkušennosti s podobnym případem?"S pripadom akym si ty?

Xiaomi má 10 Ah powerbank normálně, akorát stojí 4 stovky:http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A... napoprvé se to nabíjelo z 2A nabíječky snad půl dne... čemuž odpovídá uváděné:"Charging time: about 5.5hours with 5V/2A charger"a nově maj myslím 20 Ah. Takže v principu můžeš mít 50 Ah powerbank, akorát nebude moc malý ani lehký a nebude stát 3 stovky.

To je tak očividná pitomost, že na to těžko něco říct. Tam by prodejce skoro mohl argumentovat tím, takové hodnotě nemohl nikdo věřit a musel to kupovat už s tím, že ty údaje nesedi. Nezbývá ti nic jiného, než otevřít spor, ale abych pravdu řekl, nevím na jakou stranu se eBay přikloní, když je to tvrzení proti tvrzení a ani jedna strana ho není schopna prokázat. Na tvém místě bych si asi řekl, že za blbost se platí, protože tomu fakt za střízliva nemohl nikdo věřit

Ještě pro jistotu: jaké napětí má ten zdroj?Doba nabití nic neznamená, pokud nevíš, jak je akumulátor nabitý. Zkus změřit kapacitu korektním způsobem.

Tak kupovat schválně krám jen za účelem potom prudit prodejce toho krámu, to o jedinci vypovídá něco nehezkého.

Nevím, jak tu kapacitu počítají, ale jejich tam s touto kapacitou 50.000mAh v nabídkách spousta, takže se asi o nahodilou chybu jednat nebude. Předpokládám, že jsi jí objednal z Číny; máš představu, pokud bys to s prodejcem uhádal, kolik za poslání zpět zaplatíš poštovné?