E8400 vs. E8500

Ahoj, chci se zeptat zda má cenu kupovat do nové sestavy E8500 nebo mám koupit E8400? je mezi těmito kousky nějaky velký rozdíl? já myslim ze i tech 3GHz je dostacujicich nemyslíte

Odpovědi na otázku

1000Sk rozdiel medzi nimi za naozaj maly rozdiel? Myslim, ze E8400 bohato postacuje pre kazdu pracu

to urcite, ale v alfacomp.cz je jen o 300 drazsi a taky sem slysel ze uz nema problemy s teplotnimi cidly, ale nevim co je na tom pravda

Teď po slevách obou procesorů když E8400 stojí kolem 3200,- Kč a E8500 je za 3500,- Kč tak už se klidně oplatí těch 300 přidat. Sám jsem chtěl kupovat 8400 a 8500 vzhledem k předchozí ceně skoro 5000,- Kč nepřicházela v úvahu, ale teď po slevách je to už dobrá koupě. Sice má jenom o 0,16 GHz větší frekvenci, ale taky má větší násobič, což je dobré pro případné přetaktování.

Velky rozdil mezi nima neni, v podstate je to jedno. Ten CPU 8400 zvladne mozne i nemozne.. Navic nevim, na co vytaktovavat 3GHz procesor... Zbytecnost.

Na co taktovat 3 GHz procesor a proč teda jsme rovnou nezůstali u 1 GHz procerů. Pokrok nezastavíte. Zbytečnost jen pro toho, kdo to nevyužije. Každý výkon navíc se pro určité aplikace hodí(grafické, kódování videa, některé hry...), ale pokud někdo jen prohlíží internet a nebo pracuje v kancelářských aplikacích tak mu opravdu stačí třeba 2 GHz precesor, nebo spíše i horší a nějaké taktování je pro něho úplně zbytečné, ale pokud jde někomu u třeba kódování videa o čas, tak je každé zvýšení frekvence znát.