» Poradna » Ostatní

E-shop a uplatnění záruky

Řeším tento problém: řeší se záruka elektroniky přes E-SHOP nebo přes SERVIS?

když si koupím monitor LG přes e-shop, můžu poté uplatňovat záruku přímo u autorizovaného servisu LG? Tzn. neřešit to přes e-shop?

Na heureka.cz se cena jednoho monitoru pohybuje od 2420 - 4100, a je jasné, že s vyšší cenou roste i pravděpodobnost, že e-shop za 2 roky nezmizí a bude možné přes něj záruku uplatňovat.

Odpovědi na otázku

Opravu přes servis určitě řešit můžeš. Ale servis ti nevrátí peníze, pokud bys chtěl odstoupit od smlouvy např. z důvodu neodstranitelnosti závady.

Wikan má pravdu. Vadný přístroj jsem dal do autorizovaného servisu, odkud se mi vrátil jako neopravitelný. Musel jsem ho odeslat s dokumentem ze servisu na internetový odchod a ti mi vrátili peníze. Stejný výrobek mi nechtěli poslat.

Záleží na konkrétním zboží, pokud je poskytována záruka od výrobce, pak je možno reklamovat v aut. servisu. Pozor na repasované a použité zboží, případně šedý dovoz u mobilů.

je to konkrétně tento model http://lcd-monitory.heureka.cz/lg-w2340t/... , kde nejvyšší cena je skoro dvojnásobná

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady. Nemáte někdo zkušenosti s tímto monitorem? Myslíte, že postačí na kancelářskou práci? http://lcd-monitory.heureka.cz/lg-w2340t/... ... U monitoru se bude sedět cca 8 - 10 hod. / den, takže mi jde hlavně o to, aby při práci netrpěly oči

- Heureka.CZ není žádný eshop je to katalog firem a eshopů
- záruka je právní vztah mezi prodejcem a kupujícím

Z toho vyplývá, že zákonným místem pro uplatnění záruky je ten eshop, který je na účtence faktuře. Prodejcem nebyla heureka ani LG. To jetli máte nárok na uplatnění záruky nebo servisu se můžete informovat v tom místě kde servis a reklamační místo LG je.

Ano, samozřejmě vím, že heureka agreguje data z e-shop a ukazuje jejich produkty na jednom místě.

Psal jsem na nejbližší servis LG, a odepsali tohle:
,, Pokud doložíte originální záruční list a prodejní fakturu, neměl by být problém s uplatněním záruky. "

Takže tento problém je již vyřešený. Teď mi jde o samotný výběr monitoru - jak jsem psal, užití na kancelářskou práci s důrazem na zdraví (aby nebolely oči), rozměr 23 palců, značka LG, důraz na nízkou cenu. Doporučili byste mi výše zmíněný model?

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp...
Pokud ale chcete o neco levnejsi kram s TN, muzete vybrat namatkou jakykoli s DVI/HDMI vstupem. Bude to jedno...

Tento co nabízíte je cca o 1000 kč dražší . Mnou zmiňovaný je v ceně 2420 v nejlevnějším e-shopu, spíš mi šlo o zhodnocení toho monitoru.

DVI ma, takze pokud Vam nevadi bidny obraz, klidne ho kupte. Pokud Vam zalezi, na co dlouhe hodiny koukate, berte ten mnou navrhovany (nebo jiny s IPS technologii).

Myslíte že je na tom ten monitor opravdu tak špatně? Nebudu na něm sledovat filmy ani hrát hry, takže odezva nehraje roli.

Kontrast 30 000:1, odezva 5 ms, rozlišení 1920 x 1080, jas 300 cd/m2. Nevadí mi, že to není "ledka", na spotřebu moc nehledím. V monitorech se nevyznám, ale vsázím na kvalitní značku LG. Co jsem se dočetl, tak IPS technologie nabízí rychlejší odezvu, kterou já nevyužiji. Podle jakého parametru usuzujete, že je monitor špatný?

Viděl jsem ještě levnější - AOC monitory (nejspíš Čína?), které ale podle recenzí nabízely opravdu špatný obraz.