» Poradna » Web a internet

E-Shop -Dvojitá mena a XML feedy.

Ahoj, mám taký komplexný dotaz. Chcem si skúsiť naklikať presta alebo woocomerce eshop, a okrem Slovenska by by som chcel predávať aj do česka.ideálne by som to chcel celé spraviť na jednej domene, preto ma zaujíma ako sa to v praxi rieši. Napadlo ma zobrazovať aj EUR aj Kč ekvivalent pre všetkých alebo zobrazovať pre české IP adresy kč a pre slovenské eur.. Potom vzniká otázka ako nastavím XML feedy pre porovnávače, keď chcem byť napríklad na Heureke pre SK aj pre CZ heureku a chcem aby sa čechom ukazovali ceny v kč a slovakom v eur, je to možné automaticky nastaviť v heureka rozhraní aby keď zadám ceny do XML-ka v EUR aby sa to automaticky pre čechov konvertovalo/prepočítalo do CZ alebo porebujem nahrať 2 XML feedy(jeden pre sk a jeden pre cz), viete niekto ako to funguje ?

Odpovědi na otázku

Bezohladu ci to budes klikat woocommerci alebo v Presta tak princip fungovania multijazycneho shopu je rovnaky - zvolis si jazykove mutacie ake potrebujes a podla potreby si to prepinas alebo nastavis aby sa lokalizovalo automaticky podla lokacie kde si. A s tym suvisia aj zmeny mien.Ak sa nemylim, tak Heureka CZ je nezavisla od Heureka SK cize budes musiet spravit 2 XML a importovat zvlast pre CZ a zvlast pre SK.

Aha ďakujem :)