E-Občanka

Dobrý den, chci si pořídit e-občanku a napadlo me, že bych mohl využít čtečku přímo ve svém notebooku jen netuším jestli to bude fungovat, mám notebook Dell latitude 7490. Zajímá jestli s tím má někdo zkušenost nebo jestli jen tuší že by to fungovat mohlo. Za každou odpověď budu vděčný. Díky

Odpovědi na otázku

Tuším že by to fungovat mohlo.Ale lepší bude když napíše někdo,kdo to osobně vyzkoušel.

Přesně. A úplně nejlepší bude (jak píše redmond), když to přímo na svém notebooku osobně vyzkouší Honza571.

Tady máš na svou otázku odpovědi. Jeden týpek to tady řešil několik hodin před tebou, ale z nějakého důvodu mu to zamkli:https://www.zive.cz/poradna/e-obcanka/sc-20-c...

Ten týpek nic takového neřešil. Jen si chtěl o půlnoci pokecat co by kdyby...

S kludom mozem povedat, ze to o co mu islo bolo iba trolenie.

Ak niekto z tvojich znamych ma e-obcanku, tak to proste vyskusaj, notebook uz mas.

No a ovcanku taky vymenit muze. Ikdyz to nepojede no a, nebude to na skodu ne?

"To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi, co mají mozek větší než angrešt." ☺

Ten notebook má takovou čtečku, že by tam ta e-občanka šla připojit? :)

Ano. Firemni Dell Latitude mivaji zabudovanou ctecku cipovych karet. Uz peknych par let.

A) e-občianku tam dostaneš, kontakty sedia (je na to norma), možno ju OS rozozná, ale B) na prečítanie údajov z nej potrebuješ SW, aleboC) pri komunikácii s úradmi (e-governement) si to ich stránka overí (tú e-občianku).

A jakpak by sis to využití představoval? Abys měl trochu představu, tady je pár dobrých článků: https://www.lupa.cz/serialy/eobcanka-jak-o-ni...

Využitie?Je občan? Musí podávať daňové priznanie každý rok? Miesto vypisovania na papier, vystávania v radoch na berňáku - vyďatľuje si to pekne doma, použije e-občianku po prihlásení na stránku berňáku, odošle súbor (daňové priznanie), berňák mu to potvrdí a je to.To ako príklad.U nás už takto podnikatelia, firmy, SZČO robia povinne.