» Poradna » Web a internet

E-mail do RSS

Dobrý den,prosím o radu.Hledám způsob nebo službu (bezplatnou nebo za cenu v řádu desítek Kč měsíčně) jak konvertovat příchozí e-maily na formát RSS kompatibilní s čtečkami.Údajně je to možné i pomocí Gmailu, ale možná jen v některých zemích.Děkuji

Odpovědi na otázku

Děkuji za reakci.Zkoušel jsem to, ale asi jsem někde dělal chybu. Problém byl i s přihlášením, Google ho nejspíš (podle varovného e-mailu) zablokoval, pak se mi (ani nevím jak) přihlásit podařilo a výstup na webu připomínal kanál rss, ale nenašel jsem způsob jak ho vložit do readeru. Nemám žádnou placenou službu (Workspace), pouze "obyčejný" Gmail.Je někde na webu podrobnější návod? Možná jsem udělal nějakou banální chybu.

Ja to moc nepouzivam, ale z toho by mel lezt Atom format, coz je v podstate novejsi nahrada RSS a vetsina ctecek/agregatoru s tim udajne umi pracovat. Ja nevim co pouzivas a dal uz asi nemam jak pomoct.

Ještě jednou díky.Používám Inoreader. Dnes jsem to zkoušel znovu a jsem ve fázi, že čtečka reaguje, ale chce heslo ke zdroji ("You are trying to subscribe to a password protected feed.Inoreader can do that, but you need to enter your feed credentials"). Když zadám přihlašovací údaje ke Gmailu, stránka "problikne" a dál se nedostanu. Stejný problém byl i při snaze o přihlášení na webu https://mail.google.com/mail/feed/atom, možná Google přístup blokuje, přestože jsem v nastavení Google účtu povolil i přístu méně zabezpečeným aplikacím.Je možné - pokud to skutečně je příčina problému - omezit zabezpečení účtu ještě výrazněji?P.S. Na webu doplňku Inoreaderu pro Chrome (chrome-extension://kfimphpokifbjgmjflanmfeppcjimgah/subscribe.html?https%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2Ffeed%2Fatom) se přitom e-maily ze schránky načítají.

RSS vetsinou byva nezabezpecene. Gmail samozrejme vyzaduje platny oauth token a je mozne, ze s tim ten inoreader neumi moc pracovat. V prohlizeci to je neco jineho, protoze tam ten token dostanes kdyz se do gmailu prihlasis a muzou ho pak vyuzivat dalsi taby a doplnky. Ta samostatna ctecka si tu autentizaci musi resit sama.