» Poradna » Ostatní

E-bay dodacia lehota

Dobrý deň, akú máte skúsenosť s e-bay?Objednal a zaplatil som za pamäťovú kartu pred 35 dňami a karta mi ešte neprišla.Mám ďalej čakať? Ako mám postupovať?

Odpovědi na otázku

Tak zrovna SD karty bych na ebay nekupoval ani omylem, to jsou hrozné šmejdy a nesedí u nich parametry. Jinak prodejce vždy má uvedenou dodací lhůtu a když ji nedodrží, můžeš otevřít spor. Většinou ti pak vrátí peníze. 35 dní není ještě tak moc, bývá i víc, ale uvědom si, že v Číně jsou teď dost vážné potíže a spousty firem vůbec nefunguje. Zásilky z Číny se teď výrazně zpožďují.

Ony ty SD karty nejsou dobré ani z CZ eshopů. Zrovna nedávno jsem koupil 3 SDHC karty 16GB Kingston a v Raspberry mně jedna vydržela 3 měsíce, druhá 6 měsíců. Přitom ještě před 3 roky v klidu vydržela i 2 roky v provozu.

Tak ty karty jsou obecně dost poruchové, od doby co šly kapacity na 4 a víc GB je to celkem normální. Když to stávalo ještě 2 tisíce, tak jsem reklamoval, dnes když sto stojí dvě kila, tak ji vyhodím a neřeším.

Jenže z českých eshopů jsou to, co si koupíš. Od Číňanů dostaneš fejk s mnohem horšími parametry, než kupuješ.

Jenže solidní český eshop (CZC, Alza, TS Bohemia, atd.) ti neprodá padělek, u kterého nesedí parametry. Osobně nechápu proč někdo má potřebu nakupovat paměťovou kartu v Číně nebo kdekoliv v zahraničí. Současné ceny paměťových karet v ČR jsou naprosto směšné a jakákoliv úspora tak už nedává žádný smysl, obzvlášť, když k tomu připočítáme i záruku, která např. u této karty za 200 Kč https://1url.cz/rzJiq je "doživotní".

akorát kartu z CZ eshopu můžeš reklamovat, což u větších kapacit není na škodu. A Raspberry s tím ne zrovna optimálním chlazením a častým zápisem tom může být na kartu záhul. Plus pochopitelně, vadný kus se vyskytne občas všude, velké značky nevyjímaje.

Zásilky z Číny teď chodí dost pozdě. Já čekám na zásilky dokonce objednané z přelomu roku a stále nic nepřišlo

Zíleží odkud je prodejce, pokud z číny, tak to je pořád víc než v pohodě, Pokud z EU, tak je to už hodně dlouho, z US to pořád může být ok, ale záleží na konkrétním druhu dopravy. I čína umí doručit do 3 dnů

Máš už po termínu dodání? Pokud ano, otevři spor, že ti zásilka nebyla doručena, vrátí se ti peníze.

Mě v posledních dnech dorazily věci, co jsem objednával v polovině ledna. Podle sledovacího kódu byly v ČR už pár dní po koupení, ale tvrdly na celnici a čekaly a čekaly...Pokud k ní máš kód, tak se mrkni, kde to je. Pravděpodobně to máš také v ČR na celnici.Ale ono to je stejně jedno. Určitě jsi koupil nějakou výhodnou kartu, takže to bude fake s o dost menší reálnou kapacitou, která se jako velká jen tváří.

Ale ledy se začínají hýbat - včera mi byly odeslány 2 položky z konce ledna, dnes další dvě (z nich jedna dokonce z 18.2.). Včera dokonce Číňan poslal omluvnou zprávu, že vzhledem k situaci v Číně byla většina firem mimo provoz, ale že se situace pomalu začíná vracet k normálu. Tak jsem mu popřál brzké vítězství nad koronavirem a on se mohl uděkovat. A taky je pravda, že termíny našich celníků jsou teď horší než o vánocích...

Viry prý můžou být aktivní ještě 14 dní po kontaminaci zboží, tak to možná nechávají vyhnívat. 14 dní v Číně, 14 dní u nás...

Spíš to vypadá, že 2 dny v Číně a 20 u nás