» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dynamický rozsah výstupu

Zdravím, mám takový dotaz.Dnes jsem objevil, že všechny přechody z barev do průhlednosti ať už okna programu windows nebo i na webových stránkách nejsou pravidelně do ztracena.Nevím úplně jak to popsat. Prostě vidím hranu přechodu, kterou bych vidět neměl. Př.: otevřu si pozn. blok - bílá barva plochy > na tu plochu přesunu roh programu třeba prohlížeče > windows má tu funkci že kolem každého okna je do ztracena takový stín, ale já ten stín nemám plynulý a vidím tam určitou hranu.Nejde mi ani udělat screen protože na druhém monitoru to vypadá normálně. Takže jsem logicky šel po monitoru, a jeho nastavení. Našel jsem, že když změním v ovládacím panelu Nvidia dynamický rozsah výstupu z plného na omezený, tak to přestane dělat. Jenže v tomhle omezeném rozsahu jsou všechny ty barvy vybledlé, hlavně černá. Takže bych rád věděl jak to, že dynamický rozsah dělá tuhle ošklivou věc. Nebo ji mám tedy nechat na omezenou?Děkuji J.

Odpovědi na otázku

Nejspíš ten monitor má 6 b. displej ... tzn. má omezené podání barev/tónů. Vyber si, co se ti víc líbí ... nebo kup lepší monitor.

je to tenhle monitorhttps://monitory.heureka.cz/philips-274e5qhab/ten si myslím nemá 6b displey