» Poradna » Web a internet

Dynamické webové fotoalbum na principu Dropbox

Dobrý den,měl bych na vás dotaz. Jsem sběratel sportovních autogramů a svou sbírku mám na webu www.autogramy.net. V současné době mám svou sbírku na Dropbox. Pro tvorbu fotoalba používám program JAlbum, který je v předchozích verzích zdarma (s tím, že na webu je pak reklama). Nicméně program funguje tak, že musím celou hlavní složku s autogramy přidat do fotoalba, tím se na disku vytvoří v dokumentech složka, která si zkopíruje všechny podsložky a soubory a poté vygeneruje nový adresář se samotnou sbírkou, kterou poté mohu nahrát přes ftp na server. Vzhledem k tomu, že sbírka je velice početná a neustále se mění, tak adresář má přes 800 MB a při každém přidání podpisu musím vymazat celý obsah z ftp. Smazat předchozí vygenerovaná fotoalba, celé fotoalbum vygenerovat znovu a vše nahrát přes ftp. Což je jednak časově náročné a i otravné.Tento způsob je neudržitelný, proto bych se chtěl zeptat, zda neexistuje něco jako dropbox, kde se po přidání nebo odebrání souboru rovnou i z alba dotyčný soubor vymaže či přidá?Děkuji za odpovědi a případné návrhy a přeji příjemný zbytek dne.

Odpovědi na otázku

Ahoj, neuvažoval jsi o tom dát celý web do WordPressu a pro fotogalerii použít některý plugin ? Myslím, že tam můžeš jednoduše přidávat fotky do alba. Ahoj

Ahoj,WordPress mě napadl, ale nemám s ním žádné zkušenosti. Když jsem nad tím přemýšlel, tak mě napadlo, že tam bych asi musel vždy otevřít danou úroveň (např. Fotbal - Anglie - Manchester United) - vložit do této úrovně nějak ty fotky, pojmenovat a asi i zařadit na správné místo, protože mám vždy soubory seřazeny podle příjmení). Nakonec jsem si říkal, že než toto, tak raději vždy jednou za čas celé album smažu a nahraju celé znova, protože tam jen překopíruju strukturu z dropboxu...

Já bych se toho WP nebál. Ono je to docela intuitivní ovládání. JAlbum taky používám a na weby to album dělám taky vždycky znova. Ale naštěstí to není tak často. On se v dokumentech v MyAlbum vytvoří soubor nazev.jap a ten já vždy spustím, otevře se mi album, který jsem udělal a já do něj dohodím nový fotky. To určitě znáš. Ale jak píšeš je to vopruz.

Já se toho WP nebojím, ale nejsem si jistý, že by mi to usnadnilo práci. Protože pokud bych v administraci musel otevřít například 15 "podalb" s názvy týmů a do nich ručně přidával nové soubory, tak než bych toto udělal, to raději opět vše vymažu a vše vytvořím v JAlbumu a byla by to pro mě menší práce. Spíše mě zajímalo, zda by nešlo něco z toho Dropboxu vytvořit, protože tam to mám vždy aktuální...