» Poradna » Web a internet

Dynamická IP

Dobrý den,normálně používám statickou IP ale koupil jsem si televizi na které se jde připojit na internet. Na televize se připojila ale internet na ní nešel. Tak jsem na routeru přepl na dynamickou IP a připojila se. Problém je v tom že s dynamickou ip mám internet hrozně pomalý (se statickou mám video na yt ve full hd bez problémů a s dynamickou jde plynule jen 144p). Proč je to tak pomalé a jak to spravit? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

TV v LAN je jedno jestli má router na WAN statickou, nebo dynamickou IP. Měls to špatně nastavený, nebo špatně zapojený? A nebo si to nastavení měnil někde jinde? Napiš co si kde měnil, dotaz nedává smysl.

Když byla statická tak se televize připojila ale napsalo to že internet není k dispozici. Šel jsem do nastavení routeru a zaškrtl jsem možnost dynamic IP. Poté se připojila ale internet je fakt pomalý.

Nesmysl, dynamická/statická IP adresa nemá absolutně žádný vliv na rychlost internetu. Takže sis nějak rozvrtal nastavení routeru.

Ale když to přepnu zpět tak je vše ok

A kde presne si prepinal tu IP adresu? V nastaveni WAN?

Tam jak je INTERNET CONNECTION TYPEhttps://ctrlv.cz/hAyq

Nezdají se mi adresy DNS serverů:Address: 194.213.32.2 - Name: server1.gts.czAddress: 194.213.33.146 - Name: hubserv.gts.czNastav 193.85.1.110 a 193.85.2.110 (ns1.gts.cz, ns2.gts.cz), nebo 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (google), nebo to co máš v počítači.PS: wifi "internet" a bez zabezpečení? jestli nefiltruješ MAC tak bych tě chtěl za souseda

Heslo mám jen to je snímek hned po resetu routeru xD

Tak ještě ty DNSka.

Změna WAN IP na routeru může změnit rychlost připojení. Stačí nastavit různé rychlosti pro různé IP adresy nebo skupiny adres, například na linuxovém firewallu přez qdisc (ruční nastavení je opruz, ale jde to naskriptovat . Tazatel má nejspíš zmatek v nastavení adres DNS serverů na routeru / televizi / počítači, ale těžko hádat, to by chtělo vidět. Práce je to na pár minut, doporučuju pozvat na to kamaráda nebo známého co rozumí síťím, tohle asi nedá.

Tak hlavně by tam měl mít nastavení přidělené poskytovatelem. Na straně WAN si nemůže nastavit, co ho nápadne :)

Tak jak to mám tedy udělat?

Zavolat poskytovateli internetu, ať ti sdělí správné nastavení a už nikdy do toho nehrabat. Můžeš si měnit nastavení WiFi a LAN, ale nemůžeš měnit nic ve WAN!