» Poradna » Ostatní

DX autorádio Škoda Superb I

Čus koupil jsem si Škoda Superb I s aitoradiem s navigací a dostal jsem k němu originální CD s mapami ale z roku 2006 není nějak možné sehnat novější?A když jsme u toho je možné z tohoto radia vivest AUX?

Odpovědi na otázku

Ohledně map, obrať se na servis a ohledně AUX se obrať na nějakého zkušeného bastlíře, když bude šikovný, tak ti AUX vyvede.

Jinak k těm navigacím, ty zabudované z výroby jsou v podstatě k ničemu. Fungují prvních pár let, ale vzhledem k obrovskému vývoji navigačních aplikací za chvíli beznadějně zastarají a jsou takřka nepoužitelné. A ani aktualizace map to nezachrání, protože zcela chybí moderní funkce, jako výpočet trasy s ohledem na aktuální provoz.

Proto bych v tomto smeru zauvazoval spis o vymene za moderni 2DIN jednotku ktera bude vse potrebne (navi, aux vstup, parkovaci senzory, kameru, atd.) obsahovat.

Presne tak, kdysi jsem pouzival TomToma (HW krabicka) a uz tehdy byl o rad jinde nez original navigace za lidovych 70 tisic (to jeste neexistoval ani Superb). Dneska uz davno pouzivam v mobilu Waze a je to o dva rady jinde, ikdyz priznam se, ze nevim, mozna dneska jsou nove integrovane navigace taky pripojene online, ale urcite nemaji tak velkou clenskou zakladnu a tedy data o provozu. Proste se zmenila doba - dneska je mi fuk, ze Waze je online a potrebuje data (po Evrope jich mam dostatek) a diky tomu muze mit funkce ktere stare navigace nemohou.