» Poradna » Web a internet

Dvoufázové ověření na Facebooku - Google Autentifikátor a ztracený účet

Hezký den,měl jsem svůj FB účet propojený s Google autentifikátorem a používal dvoufázové ověření. Bohužel mi z ničeho nic zdechl telefon a výrobce řešil výměnou přístroje. Po natažení všeho ze zálohy ale nebyl nový telefon spárován s účtem a pro jeho spárování to po mě stále požadovalo autorizační kod, který jsem už ale nemohl vygenerovat. Na změnu způsobu ověření pomocí SMS to opět chtělo zadat kod z G.A. Další možností ověření nabízeli "Schválit z jiného zařízení". Dle FB v prohlížeči při pokusu o přihlášení měla vyskočit událost a měla se dát schválit. V životě se mi žádná notifikace ani na iMacu ani na MacBooku v prohlížeči neukázala. Takže tudy cesta taky nevedla. Bylo mi nějakými známými doporučeno sehrát to na ukradený účet, že si obnovím komplet přístupy. Udělal jsem tedy možnost číslo jedna, ověření přes 3 přátele. Zadal jsem nový email, zaškrtl, že telefonní číslo již nemám k dispozici a na nový účet mi přišel link na tvorbu nového hesla. To proběhlo. Facebook mě odhlásil ze všech zařízení a řekl, že se mám přihlásit novým heslem. Po zadání nového hesla vyskočila hláška "Zadejte autorizační kod z vaší aplikace" ... A byl jsem tam co předtím... Bohužel s tím rozdílem, že už nejsem přihlášený ani na jednom zařízení a tudíž se do profilu nedostanu. Vzhledem k tomu, že tam mám zaplacenou reklamu, kterou nyní nejsem schopen ukončit, denně mě to žere peníze, přišel jsem o správcovství X skupin ve kterých jsem jediným správcem a mám tam placené reklamy, je to docela problém. Na zprávy podpory nikdo neodpovídá, když na přihlašovací stránce kliknu na odkaz pomoci, pošle mě to na stránku která neexistuje a nebo mi to nabídne možnost zadat záchranné kody z G.A. které ale bohužel nemám, protože byly uloženy v tom zdechlém telefonu a ze zálohy se neobnovily (byly v zamčené složce).Existuje reálná možnost, jak se spojit s někým z FB? Zkoušel jsem i volat na číslo do USA, kde konstatně automat zahlásí že podpora je v tuto chvíli bohužel Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ty platby za reklamu se prování pravidelně? Pak to jde asi přes nějakou platební metodu, tak si ji zablokuj - karta? paypal? Alespoň do doby než to pořešíš.S tím primárním problémem ti ale nepomůžu, kontaktoval bych support a vyčkal na reakci. Když běžné postupy nefungují. Nikdo jiný by mi s tím stejně nepomohl.

Ano, platby jsem pozastavil. Pár stránek kromě mě spravuje ještě kamarád. Ten v business managerovi psal asi 5x ticket o tom, že druhý účet k těmto stránkám je v řiti, bez šance... Další pokus byl přes VR Oculus, kterou provozuje také Meta a kde mám nakoupené hry. A taky je hrát nemůžu. Tam mě jak kolovrátek člověk na chatu odkazuje na podporu facebooku, že on jako operátor Oculusu nemůže nic dělat. Po deseti žádostech aby předali můj ticket někomu z facebooku, že oni jistě v rámci jedné firmy nějaký kontakt mají narozdíl ode mě, přišlo mi od jeho nadřízeného, že mám kontaktovat podporu facebooku... Co na to říct...

Mozno keby si mal tie kody co ti GA vygeneroval, ale aj to je diskutabilne. Ja som mal takto porieseny email, sice som nepouzival GA ale Authy, alebo ako sa to volalo, a tiez mi skapal fon, s tym rozdielom, ze kody som mal zalohovane, brnkacka novy fon natiahnut Authy naexportovat zalohu a ejhle chyba pri exporte, a bol som v riti a pekne hlboko. Bez authy ma do mailu nepustilo, cez zachranny mail slo zmenit heslo, ale to bolo nanic, kedze Authy si mlelo svoje dookola. Wtf, neviem ake mas moznosti, ja som sa uz do mailu nedostal. Preto tieto nezmysly uz nepouzivam a ze som sa s tym natrapil jak somar, je to bludny kruh z ktoreho sa neda dostat, je to pekne kym vsetko funguje, ale ked sa nieco rozoserie, najcastejsie telefon s apkou, tak je to neriesitelny problem. Preto autentifikatorom uz neverim. Snad sa tu najde niekto kto to riesil a uspesne vyriesil a poradi. Ja si myslim ze GA a ine nie su urcene pre beznych uzivatelov. Mozno blby nazor, ale po mojej skusenosti si zatial iny dovolit nemozem.

Od toho jsou ty "záchranné kódy" při aktivování 2FA na dané službě

To že jsou od toho samozřejmě vím, ale jak říkám, uložil jsem si chytře jejich screen do telefonu do zamčené složky a až posléze zjistil, že se tahle jediná složka nesyncovala s icloudem...

yubikey.

Jak to nacpeš do mobilu?

Pres NFC

To mne nenapadlo - nenapsal bys o tom pár řádků?

Neni moc o cem, NFC je prenosovy protokol, stejne jako USB. Takze staci jen kompatibilni produkt: https://www.yubikey.cz/product/detail

ahoj. Řeším v podstatě stejný problém. Podařilo se Ti to vyřešit? Nebo jsi stále bez přístupu na svůj profil?

Bez šance evidentně...

Nic s tym uz nespravi, nema sancu.

Opět slohovka a kňučení.

Máš 2FA záložní kódy ? Máš náhradní způsob ověření ?

NE? Tak jsi v .... víš kde.

2FA obejít nejde, od toho tu je aby nešlo obejít jen tak.

Ahoj.Před týdnem mi zdechnul telefon, samozřejmě také google authenticator.Do nového telefonu se mi přehrála appka ale bez kodů. Dobrá, zksuím podporu. Podle podpory jsme měl poslat občanku, řidičák nebo nějaký takový doklad. Na PC to nepošlu. Píše to tohle: Vyskytl se problém s vaší průkazovou fotografií. Znovu pořiďte fotku. Tuto funkci momentálně nemůžete používat.Na telefonu se mi fotka nechce moc zaostřit. Nakonec jsem tam poslal tak padesát fotek, na prvních pár odepsali, že jsou rozmazané... na další nic. Ale více netuším. Jak si dopadl ty ? Vyřešeno, nebo neee. Díky

Já jsem bez účtu stále. Po mě teda občanku ani nic s fotkou nikdo nikde nechtěl. Dostat se aspoň k tomuhle kroku, tak si skáču. Jak se to povedlo tobě?

Tohle je na PC:Jsem v kroku, kdy to po mě chce to šestimístní číslo. Kliknu na Potřebujete jiný způsob ověření? Dále Jiné možnosti. Získejte další pomoc. Zadám e-mail. Pošlou mi kod. Ten tam zadám. Pak už pouze vyberu, jaký doklad chci poslat ..

každopádně mám stím ten tíž problém.... mam ověření na sms cislo a císlo jiz nemám bo mi ukradli tel... po koupi noveho čísla a zadani udaju to chce stále autorizační kod ale ten chodí na číslo které mi bylo ukradeno. cislo je bez pausalu a tudiš se nemám k němu jak dostat. po několika pokusech se přihlásit na svůj fb i na jiném zařízení) na kterém jem byla přihlašena dříve ) tak bez úspěchu k přihlášení. a co ted nový fb učet no to je moc chtěla bych se dostat na ten svůj starý. poradí někdo,,,,????? dýky Eiwa23

Musíš přes zapomenuté heslo. Tam klikni na Už k nim nemám přístup a zkus dál :O