» Poradna » Web a internet

Dvojpásmový modem

DObrý den chtěl jsem se zeptat, v poslední době se mi stává že mi o víkendech obrovské nárustky pingy, třeba z 20 na 6000, a chtěl jsem se zeptat jestli by pommohlo kdybych koupil nový dvoupásmový modem, jelikož všude se piše že to hodně pomáhá že na tom druhém pásmu není tolik lidí připojených.

Odpovědi na otázku

Modem? Nemyslíš dvoupásmový Wifi router nebo modem s WiFi?

no jo myslim

To je ale odvážné tvrzení.Ono i přijímací "stanice" jaksi musí umět i to vyšší frekvenční pásmo. Možná by stačilo změnit pozici přístupového bodu, nebo kanál.

Taky by bylo fajn zjistit kde dochazi k narustu odezvy... jestli na strane pripojky k internetu, nebo az na lokalni siti (treba zarusenim wifi). Bez tohoto je nesmysl hned kupovat nove zarizeni. NAvic i 5GHz pasmo ma sva uskali ;)