» Poradna » Programy

Dvojklik myší neotevře XLS soubor.

Dobrý den.
Mám problém s Office 2000. Při dvojkliku na libovolný soubor XLS se zobrazí hlášení, že soubor nelze otevřít, neboť neexistuje pomocník pro otevírání asociovaných souborů. Přitom v seznamu asociovaných souboru je XLS nastaveno správně. Dále otevírání jiných souborů tímto způsobem (například Word - DOC) funguje bez potíží.
Pokud si však pustím Excel 2000 a dám otevřít soubor, vše je O.K.

Konfigurace: notebook Toshiba, Windows XP s původně natvrdo předinstalovanými office 2007 trial (bohužel součást Windows XP recovery CD). Office 2007 Trial byly odinstalovány a nainstalovány dříve zakoupené Office 2000.

Víte prosím někdo jak z toho ven? Pokud možno bez přeinstalace Windows. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Mozno ostala registracia XLS suborov z Office 2007. Skusil by som odinstalovat Office 2000, spustit CClean - nech sa zrusia registracie office dokumentov s aplikaciami a nasledne znova instalaciu Office 2k, aby sa to zaregistrovalo na cisto.

pravý klik na nějaký xls soubor, otevřít v programu, vybrat excel, dole dát fajfku nastavit jako výchozí program a ok