Dvojjadrový procesor ako jednojadrový

Akým sposobom sa da nastaviť,aby sa dvojjadrový procesor správal ako jednojadrový?Týmto sposobom chcem vyriesiť problém neštandardného správania sa niektorých hier(trhanie pri dynamických scénach) pri dvojjadrových cpu.Athlon X2 3800 Dual Core.

Odpovědi na otázku

Co tim myslis trhani pri dynamickych scenach? A pravdepodobneji to je grafickou kartou, nez-li procesorem.

Athlon X2 3800 Dual Core,VGA NVIDIA NX7600GS 512MB PCI-e,DDRAM 1024MB PC667,HDD 320GB IBM SATAII...atd.

:o)))))No s GF7600GS se Vam u spousty her bude objevovat trhani i v pomerne nedynamickych scenach. Na hrani to chce lepsi grafarnu. (Silnejsi procesor s jednim jadrem by byl take ku prospechu, ale v nem problem nevezi.)

"Nastavit" ako jednojadrovy, to myslim ani nie je mozne. Ale mozes hre priradit len jedno jadro:spusti hru, potom Ctrl-Alt-Del dod task-managera, klikni na tab "processes", a tam najdi ten ktory odpoveda hre (obvykle zerie najviac cpu, a najviac pamate). Potom pravym klik, "Set Affinity" a odskrtni jedno z jadier (standartne su zafajknute obe, nechaj len jedno). Na zaver OK, zavri taskmanager, a naspat do hry.Takymto sposobom bude hra bezat len na jednom jadre, to druhe si nebude ani vsimat. U niektorych hier to naozaj pomoze, lebo Windows sa snazi presuvat proces z jedneho jadra na druhe (v ramci load-balancingu) a to "zadrhavanie" moze byt sposobene presuvanim obsahu cache. Jedna hra, na ktorej mi presne toto robilo je LockOn (letecky sim). Ked som hre priradil len jedno jadro, prestalo take "poskakovanie" obrazu...

Taky už jsem pochopil, že za potíže v různých aplikacích opravdu dvou jádro a systém nemůže. Přičina je jinde. Skusit jinou grafiku, popř jiné ovládače. Nejnovější ovádače.

Já mám v Linuxu akcelerovanej desktop a vy ve Windowsech ne. Já v linuxu nemám viry, rootkity a ostatní bordel, kdežto vy ve Windowsech furt. Mě nehrozí, že mi spadne počítač, kdežto vám vjednomkuse. Já si můžu nastavit všechny barvičky v KDE, protože KDE rulezzz a ve windowsech je to natvrdo šedé. Já mám zadarmo v Linuxu defaultně předinstalované už i aplikace iptables, xmms a mozilla. Linux má OBROVSKY VELKÝ UPTIME, daleko větší než ty vaše posraný náhražky operačního systému. Vy musíte složitě klikat, jenže já, fiškus, si napíšu do commandlajny jen if [ -f ~/.bashrc ]; then . ~/.bashrc; fi. Kdybyste nebyli vymaštění imbecilové tak byste už dávno nádherný kvalitní operační systém Linux používali jako každý normální člověk !!! Jste jen tupci a hovada jdoucí s davem. LINUX RULEZZZZZZ!!!!!!! Beztak je máte ukradený vy socky s nagelovanejma vlasama. Je mi z vás na blití.

Taki ako ty robia linuxu poriadnu "medvediu sluzbu". Ak by si nechapal co tym myslim, tak takouto "propagaciou" linuxu narobis viacej skody ako uzitku! Da sa to aj slusnejsie, a netreba sa pchat tam kde ta nevitaju. Toto nebol dotaz ci windows alebo linux...