» Poradna » Počítačové sítě

Dvojitý firewall

Dobrý den, chci se zeptat jestli je potřeba mít na počítači nastavený "dvojitý firewall". Resp. mám modem s openWRT, kde mám povolený jen port 80 kvůli apache a porty pro VPN. Veškeré ostatní služby běží v rámci VPN, je tedy třeba nastavovat firewall i v OS? Mám debian, na správu používám webmin a s IP tables jsem strávil kupu času a furt to nefunguje jak má, nejsem schopný to nastavit.

Odpovědi na otázku

Firewall je dost široký pojem, musíš to trochu upřesnit.

Ok. Na serveru bezi tyto sluzby:Dns serverDLNA streamovani / plexmediaserverApache + php + SQLWebmin, phpmyadmin, ftpSambaVPNJde mi o to jestli staci na routeru nastavit forwardovani VPN a portu 80 pro apache a nechat firewall vypnuty, vsechny vyse uvedene sluzby bud budou v ramci lan nebo v ramci VPN.

Já to chápu, ale o jaký FW se přesné jedná?

Ted vubec nerozumim otazce. Jeden SW firewall je v routeru a druhy na ktery se ptam, jestli musim nastavit je zabudovany do jadra OS - zminovane IPtables.

Jenomže on není firewall jako firewall. Jednotlivé FW se můžou dost lišit v principu své funkce.

Pisu po 3., ze se jedna o IPtables a vestaveny SW firewall v openWRT. Co vice mam napsat?

Pro OpenWRT existuje spoustu balíčků s FW. Konečně jsme se pohnuli, takže alespoň vím, že máš ten základní.Teď bys ještě mohl říct, jaký je FW mezi Internetem a sítí, kam se VPNkou připojuješ.