» Poradna » TV, audio a video

DVI to HDMI (DisplayPort)

Zdravím přítelkyně dostala 27" monitor, který jde připojit přes HDMI nebo DisplayPort. Na PC má výstup pouze DVI. Existuje redukce, která by zvládla z DVI na HDMi (nebo DP) v rozlišení 2560x1440 px. Díky

Odpovědi na otázku

Existuje obojí. Levnější je DVI-HDMI kabel, který je čistě redukce, ale u toho si nejsem jistý, zda náhodou nekončí jen na 1920x1080 (výš DVI potřebovalo dual link a ten tyto kabely nemají). Takže bych se podíval po převodníku DP>HDMI. Ten bude fungovat na 100%.

Kabel HDMI-DVI lze použít pouze u HDMI výstupu na grafické kartě, opačně ne. Je-li na kartě pouze DVI, je třeba aktivní převodník.

Ne, není. Ten kabel je oboustranný a zcela pasivní. Používám ho 15 let podle potřeby zda zrovna potřebuji DVI>HDMI nebo HDMI>DVI.

taktéž potvrzuji kabel obousměrný DVI-HDMI, otestované mám rozlišení 1920 x 1200 na několika monitorech (u kabelu píšou max 1080i/p 60Hz). U toho vyššího rozlišení bude spíše DVI dual a tam to nepojede

Já to před lety používal k propojení starého PC, kde bylo jen DVI, s TV s HDMI a nejen že to funguje, ale jede přes to i zvuk. A to i když ho DVI oficiálně neumí, ale grafice, kabelu i TV to bylo jedno.

Inu, jak vidno, bylo by na místě zmínit se ve spojitosti se mnou o jistém rohatém domácím zvířeti a petrželi. Uchyluji se do ústraní přemýšlet o věcech vezdejších...

:) dokonce ve spojitosti s tímto kabelem (HDMI-DVI) taková perla. Na jedné kombinaci W7 + EIZO 247 a kabel pouze HDMI-HDMI (nebyl po ruce dP) za zlatý prase nešlo rozchodit nativní rozlišení 1920 x 1200 ale pouze FHD a to i po stojce na hlavě a válení sudů. Po připojení DVI do PC a HDMI do EIZA na první brnknutí nativní rozlišení...

Já jsem našel tento kabel ale nemám s ním zkušenosti. Ať to neobjednávám zbytečně. https://www.czc.cz/baseus-enjoyment-series-4...

To neznám, ale mělo by to fungoval. Ale kromě toho, že to nemají, tak existují levnější řešení:https://www.czc.cz/gembird-cablexpert-kabel-... 2560x1440 by to mělo zvládat do 60-75 Hz.

Jo až teď jsem si to přečetl pořádně, že na PC je pouze DVI. V tom případě koukáš správným směrem.

Necitas zadanie, na PC ma vystup iba DVI (co mimo ine znamena, ze okrem toho tam bude asi iba VGA a tym padom DVI urcite nie duallink), na monitore ma HDMI a DP. T.j. DVI->HDMI uplne ok, nic epsie nevymysli.Z toho PC ale 2560x1440 pravdepodobne na monitor ziadnym sposobom nedostane.

Vím už jsem si všiml, viz "WiQiX 09. 05. 2022 20:30"

Počítač má ze základní desky DVI Hdmi a VGA (ale ani jeden konektor neutáhne monitor) plus GK 2x DVI. Ta vím že ho utáhne ale nemám to jak propojit.

A nechceš být konkrétní? Třeba napsat, jak přesně se to jmenuje?Jinak jestli máš zvlášť grafiku s 2xDVI, tak je šance, že tam je alespoň jedno DVI Dual Link přítomné, velmi vysoká. Ale napiš už konečně HW specifikaci toho tajného PC!

Deska - ASUS P8H67-VProcesor - Intel Core i5-2500GK - NVIDIA GeForce GTS 450

GK - GIGABYTE GeForce GTS 450

MiniHDMI nemá?

No jasně že má! Já jsem vůl. Nebydlíme spolu a na to jsem zapomněl! Snad to pomůže!!Díky

Akorát taková malá drobnost - GTS450 má HDMI v1.3a což znamená max 1920x1200

1.3a by měl na 2560x1440@60Hz stačit:https://www.antena.cz/hdmi-co-to-je-a-jake-jsou...

Kabel DVI - HDMI s podporou požadovaného rozlišení 2560x1440 px i rozlišení 4K je např. tady:https://www.aliexpress.com/item/1005003786476585.htmlPozn. - většina kabelů DVI - HDMI podporuje rozlišení jen 1080p, je proto třeba dát pozor při výběru.

Pokud má na PC pouze DVI (+VGA), tak je to v podstatě neřešitelný problém. Běžné pasivní DVI-HDMI redukce končí na 1920x1200, na aktivní redukci z duallink DVI na DP nebo HDMI jsem nenarazil

Pokud počítač má pouze DVI, tak pak bych ho asi nenutil fungovat ve QHD rozlišení, jelikož to bude nějaká stará, nevýkonná šunka. Snad poslední grafiku, co jsem měl, která měla jen 2x DVI, byla nějaká 9800GT, po které bych rozhodně QHD nechtěl, pravděpodobně ho ani neumí, ale to si nejsem jistý.

Jo tak má max 2560 X 1600, takže QHD neumí... Což znamená, že ta karta co má přítelkyně taky nebude QHD podporovat.

Jsem dement a unavenej, jo QHD umí, ale nevěřím, že vůbec dokáže QHD video přehrát.... Možná tak na windows to bude fajn.

Při nejhorším koupím nějakou bazarovou GK, Potřebuje PC na kancelářskou práci, internet a sledování filmů.

Na to predsa stačí iGPU HD 2000 a doska má HDMI.

Ano

Problém vidím v nízké obnovovací frekvenci DVI, při rozlišeních nad full hd https://cs.m.wikipedia.org/wiki/DVI_(konektor) .

Laktivni redukce z do je jistější, snad, chce se podívat.

Jen to pripadne kup tak, ať to jde vratit. Občas se stává, že není vidět monitor a pod okny netuším co s tím. Pod Linuxem prostě nastavis výstupu rozlišení a pošleš to tam, naštěstí to preskonzoly jde, s tim že i tak těm monitor není vidět a od dělá že tam není, ale podle to.