» Poradna » Ostatní

DVI HDMi Zvuk

Dobrý Den chtěl jsem se zeptat proč mi nejde Zvuk z DVI do tv HDMi neboly DVI HDMI Zvuk přes kabl HDMI prím o radu děkuji moc Romča.

Odpovědi na otázku

Protože DVI zvuk nepřenáší. Musíš ho vést separátním kabelem.

Som zvedavý na Sapphire HD 3850. Tá údajne zvuk v DVI má

:D :D :D joo? Smiř se s tím, že žádná grafická karta ani žádnej kabel dvi nepřenáší zvuk. Pouze a jedině HDMI. :D

http://www.zive.cz/poradna/zvukovka-v-hd-385... Ťažko povedať, neviem to otestovať. Ale buď AMD to pridalo mimo normu, alebo sa počítalo s HDMI verziou

A kam by nacpali zvuk: http://pinouts.ru/Video/dvi_pinout.shtml , když není kam!?

Potom nechápem prečo mám HDMI zvukovku

Už jste navštívil toho lékaře?! Celou dobu je to tu o DVI-x!

Zle som to pomenoval, ale mohol by si aj čítať (v starom vlákne je to vysvetlené ako to mám): http://s23.postimg.org/522ce43nf/hd_3850_dvi_hda... - HD zvukovka v GK s DVI výstupom

štandardne DVI zvuk neprenáša, je nutné použiť adaptér, ktorý tam dal výrobca. staršie grafiky je nutné spojiť ešte so zvukovkou, aby to fungovalo. pravdepodobne sa snažíš spojiť pc s telkou nejakým lacným hama káblom, s tým to nepôjde. potrebuješ originál od výrobcu, ktorý to bude mať uvedené v špecifikácii. preto radšej použi nejaká jack/cinch kábel a máš vystarané

podľa návodu na Youtube to nefunguje a ani podľa niektorých múdrych rád tu Ja som kúpila kábel jack 3,5 a cinch červený a biely na druhom konci. Jack do PC a cinche do tv pri vstupe slúchadiel je vstup audio ľavý a pravý reprák na televízore treba prepnúť zvuk na audio na tom kanále kde pozeráte film u mňa hdmi 3