» Poradna » Ostatní

Dveře ovládané přes MIDI klávesy

Dobrý den,napadlo mě jestli by bylo možné ovládat relé za pomoci raspberry pi a MIDI kláves.(Zmáčkl bych nějaké 3 klávesy a tajné dveře by se otevřeli)Máte někdo s něčím takovým zkušenosti, nebo znáte nějaký návod či blog, kde se něco takového probíralo?Předem děkuji za Vaši pomoc

Odpovědi na otázku

A jinak jsi upadl na hlavičku? Myslíš, že někdo někde na blogu probírá takovou pitomost, jako otevírání dveří pomocí midi?

proč zrovna takhle prapodivně? Proč ne normální kombinační zámek s klávesnicí? Vyjde to nejspíš levněji a koupíš to hotové k montáži.

Odhadem proto, že když umístí před dveře klávesnici, tajné dveře přestanou být tajné.

Taky lze tu klávesnici umístit na jiné místo, než hned k těm tajným dveřím a ještě s nějakou funkcí, třeba otevření dveří do netajné místnosti, aby měl případný útočník radost, že něco prolomil a nenapadne ho, že je to jen kamufláž.

A nebo to otevírat přes mobil...Ale možná jde o tu romantickou frajeřinku, zahraju první takty Bethovenovy deváté symfonie a otevřou se dveře.

jsi nikdy neviděl v různých špionážních apod. filmech klávesnici k zámku schovanou za obrazem, odklápěcím dekoračním panelem apod.?

Možné je skoro všechno, ale celkem logicky se dá předpokládat, že když vymýšlím takovou blbinu, tak si to budu umět dát dohromady, a nebudu očekávat, že to někdo už má pořešeno. Navíc na takovou maličkost by místo RPi bylo dle mého vhodnější nějaké Arduino.

Náhodou to zní zajímavě, připomíná mi to některé klasické sci-fi. Ale hotové řešení asi existovat nebude, nebo o žádném nevím. Ale šlo by to udělat i třeba na Arduinu nebo PICu, ty by na to bohatě stačily, ale chce to trochu toho bastlení elektroniky a programování.

Mně to připomnělo jednu starou hru, dveře se tam otevíraly opakováním přehrávané posloupnosti tónů.