» Poradna » Web a internet

Dvě synology v jedné síti

Potřeboval by jsem poradit s nastavením portů. Mám doma v jedné síti dvě NAS Synology. Ŕeším jak nastavit porty aby bylo možné se dostat přes FTP k oboum. Jelikož používají stejné porty, tak nevím jak to přesně v routeru tp link vše nastavit. Pokud nastavím 21 port pro jeden NAS tak to jede, ale jak vytvořit pro druhý? 1 NAS má http port 5000 a vnitřní ip 192.168.1.109, druhý NAS http port 5002 a vnitřní ip 192.168.1.102.

Odpovědi na otázku

synology ma daleko lepsie moznosti prenosu suborov ako FTP.. ale vo vseobecnosti to nastavis tak, ze presmerujes iny port na 21 a v ftp klientovi sa musis pripajat na ten port a nie 21

FTP je nouzovka, pouzivej neco normalniho.

Pokud máte na routeru veřejnou IP, nastavte tam NAT jiného portu pro ten druhý NAS.tzn port 21 na veřejné IP - na port 21 IP 109 NAS1pak např port 221 na veřejné IP - na port 21 IP 102 NAS2Jinak je nějaký důvod používat FTP a né jiné služby které ten NAS umí ?

Je to jednoduché, ve směrovací tabulce routeru se prostě nastaví jiný port. Doporučuji něco z vyšších hodnot, co booti tak často neskenujou. Např. IP:52001 půjde na NAS1:21 a IP:52002 půjde na NAS2:21.AleJe hovadina mít veřejnou IP a používat nezabezpečené pravěké FTP, to je poukázka na velké problémy.Já to mám tak, že na NAS mám zapnuté HTTPS s certifikátem Let's encrypt a zvěnčí na něj přistuju pouze tak - jde to nastavit podobně jako to máš teď. Sdílení souborů není problém standardní cestou - přes uživatelské rozhraní a pro Android i IOS existují aplikace pro cloud sharing.

tak jsem to už zprovoznil. Díky za rady. od ftp přejdu k něčemu jinému. Toto jsem používal dříve a byl jsem spokojen.

Vyborne. A fakt prejdete k necemu bezpecnejsimu, az budete mit chvilku na nastaveni zmen. Ono ftp prece jen.. :o(

jj, a máte nějakou radu co by mohlo být tak nejlepším řešením?

v NASe si nainstaluj Drive server a do pocitacov Drive Client. Alebo starsi system Cloud station server a cloud station drive do PC.

NAS umi VPN server a je tam i zatrzitko ze pak muzes prochazet siti, tj ostatnima zarizenima. Takze se podivej jak nastavit VPN. na tom lepsim rychlejsim a pak se pres tel jen pripojis a jsi jako bys byl pripojen doma i na sitove disky a vse jako zdomu

tak zkouším VPN a trochu tápu. Na synology nastaveno open VPN, v pc v jiné síti nainstalováno open VPN, vše nastaveno. po připojení jsem připojen, ale co dál? Jak se dostat k souborům atd? Nikdy jsem to nepoužíval tak tápu, na netu jsem taky toho moc neobjevil.

díky za informace, vyzkoušíme a uvidíme co bude nejlepší