» Poradna » Notebooky

Dvě rozdílné paměti RAM

Ahoj, koupila jsem rodičům nový notebook a řekla jsem si, že ze svého notebooku si vezmu pevný disk a RAM a dám si to do toho jejich starého, jelikož ten můj už je historie, ale zajímá mne, vezme windows 10 64 bit tu starou RAM? jsou úplně rozdílné, jak frekvence tak vše ostatní (trochu jsem googlila), jelikož se mi ve správci úloh ukazuje jen 4 GB a já tam přidala 2GBDěkuji za radu ochotným

Odpovědi na otázku

Čo sa kapacity týka - OS by to aj reflektoval. Ale! Treba si uvedomiť, že spolupracujúce pamäťové moduly musia mať niektoré parametre zhodné.Musia byť rovnakého druhu (single ranked, double ranked), musia mať zhodné časovanie CL, mali by mať možnosť pracovať v rôznych rozsahoch napájania, musia byť rovnakého druhu (DDR3, DDR2, DDR4), mali by mať (ale podmienkou to nie je) mať i rovnaký takt v MHz. Takže pokiaľ v jednom sú pamäte CL9 a ty dodáš s CL8 - pracovať nebudú a vyhodí chybu. Taktiež sa nedajú zapojiť spolu napr. DDR3 a DDR2, alebo DDR4) - jednoducho sa nebude dať jedna z nich do slotu zasunúť. Tak isto napájanie, ak jedna bude fungovať na 1,5V a druhá len 1,75V - opäť to nepôjde, ak doska nebude schopná ju týmto napätím zásobovať.Takže okrem veľkosti (kapacity) a prípadne rýchlosti (frekvencie v MHz, tu sa potom počítač a OS prispôsobí tej pomalšej pamäti ) - všetko ostatné musí byť zhodné.

Na to s tím časováním (CL9/CL8) jste přišel jak? V případě různého časování se totiž rychlejší paměť přizpůsobí té pomalejší.

Záleží, co je to za typ modulu. Vzhledem k tomu, že se ti tam povedl fyzicky nacpat, tak je asi do stejného slotu.Pokud je to DDR3, tak se dělaly ve dvou variantách s odlišným napájením:- 1,50 V- 1,35 VNe vždy je můžeš zaměnit a kombinovat.Co je to za notebook, a co je napsáno na štítku pamětí (přesné označení, například KVR667D2S5/2G)?

Musí se shodovat typ paměti, tj.: pokud tam je DDR3, musí tam být DDR3.O frekvenci tolik nejde, ale vždy budou všechny moduly přizpůsobeny tomu pomalejšímu.Pozor: DDR3L není to stejné jako DDR3.Podívejte se, co tam je za RAM a co máte vy. Googlujte.

Zdravím a co časování a malá otázka GIGABYTE AORUS 16GB KIT DDR4 3733MHz CL18 RGB budou tyto ram kompatibilní s těmi to GIGABYTE AORUS RGB DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz na desce rog strix b550gaming f

Zacnete tim, ze sem napisete typy tech pameti a typ toho laptopu. Pak Vam muzeme nejak konkretne odpovedet. Obecna diskuse Vam nepomuze.