» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dvě klávesnice na 1PC pro různé jazyky (čeština + čínština, čeština+ruština...)

Jak ve windows 7 aktivovat 2 klávesnice (např. česká a ruská) aby Word poznal, která klávesnice byla použita a vypsal příslušný znak (latinku/cyrilici)?Samozřejmě že to jde po ručním přepnutí klávesnice na panelu jazyků. Jedná se mi o automatickou identifikaci.

Odpovědi na otázku

Je to blbost, žádný software vám nevidí do hlavy a nemůže tedy uhodnout, zda stiskem klávesy chcete zadat znak abecedy, azbuky nebo kanji. Navíc bych tipoval, že na obyčejné klávesnici asi nezadáte ti tisíce čísmnkých znaklů bez nějaké funkční klávesy „navíc“. Na windows jsem používal nějaký český editor, který uměl převádět text který jsem psal v romanji a editor text automaticky převáděl buď do hiragany nebo katakany a když jste nad nějakým slovem stiskni F2, tak se to slovo převedlo do kanji znaku(ů) - pokud existovalnevím už jak se ten editor jmenoval ale Vám by mohl pomoci Pinyin od Google http://www.google.com/intl/zh-CN/ime/pinyin/zda existuje i něco podobného pro jazyk Říše zla nevím.... xD

Blbost to rozhodně není. K PC jsou připojeny 2 klávesnice a PC tedy rozpozná, která klávesa na které klávesnici byla zmáčknuta. Pokud se 1. klávesnice namapuje na české znaky a 2. klávesnice na ruské, tak se vypíše správný znak (sw zachytí znak, přepne panel jazyků podle použité klávesnice č.1 nebo č.2 a pošle znak dál)

Na to by bylo nutno napsat speciální ovladač pro klávesnice. Standardně to probíhá tak, že ovladač vezme kód klávesy a předá ho dál ke zpracování do systému, přičemž informace o tom, která fyzická klávesnice ho vygenerovala se nepřenáší.. Systém pak na základě zvoleného rozložení klávesnice přiřadí ke kódu příslušný znak.