Dvě grafické karty

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak je to se dvěma grafickýma kartama v PC, myslím spíš po výkonnostní stránce. Mám totiž Sapphire R9 270x toxic, ale dneska jsem našel mojí starou grafiku (ASUS ENGTX260). Má cenu jí dát do PC jako druhou grafiku? Popřípadě jak to bude fungovat, díky za info :)

Odpovědi na otázku

Pokial viem tak nvidiu a ati nedas dokopy...

SLICrossFire

dřív to šlo... Ati/AMD se starala o grafiky, NV o PhysX... Pak to NV zařízla v ovladačích...

1. Pokud chceš mít dvě karty v PC musí mít minimálně stejné jádro, nejlépe naprosto identické karty2. SLI/CF má smysl použít jen tam kde jedna velmi výkonná karta nestačí. Např. 2x 980Ti a pod. U mainstreamu je to nesmysl, tam je vždy lepší koupit jednu výkonnou.

2 karty sa oplatia iba v prípade, že chceš hrať v 4K rozlíšení na ultra detaily, ale takým srandám musí byť prispôsobený výber aj CPU aj základovky a v poslednej rade, nie ej to vôbec lacná záležitosť