Dvě grafické karty v počítači

Dobrý den, mám v počítači 2 grafické karty, jednu používám na rendrování videa při streamování. Nyní bych ale potřeboval tuto "renderovací" grafiku nastavit tak, aby byla používána při spuštěném Firefoxu, případně i na jiných programech. U streamlabsu, jsem to jednoduše nastavil v nastavení (volba grafiky), ale u ostatních programů si nejsem jistý jak na to. Chci to tak udělat za tím účelem, že když hraju hru která výkon 1. grafiky bere na 100%, abych třeba mohl mít ve firefoxu ještě puštěné ještě video, které se mi nebude sekat.Proto potřebuju mít možnost zvolit která grafika bude na co použita.Pokud existuje program, který by mi tuto možnost umožňoval, nebo nějaká jiná metoda, prosím o radu.Děkuji.Pavel

Odpovědi na otázku

Neni to laptop, ze ne?U aplikaci, ktere samy o sobe tu volbu uz nemaji, to nijak resit nejde.

sorry, nechcel som dať mínus... :(asi od aprílovej vezie 2018 je možné už priamo vo win 10 vyberať medzi grafikami aj na desktope.https://www.howtogeek.com/351522/how-to-choose-whic...

Diky, tohle musim prostudovat. Zajimavost, ktera se muze hodit!Tohle samozrejme resi situaci, na kterou se tazatel ptal.

ak máš aktuálny win 10 tak v nastaveniach displeja, na konci strany by mali byť nastavenia grafiky. tam si vieš vybrať konkrétnu aplikáciu a prideliť jej grafiku.

Aktuálně se mi ale v možnosti power saving nezobrazuje ta druhá grafika, ještě zkouším aktualizovat windows, a pro jistotu jsem jeden monitor zapojil na tu druhou grafiku. Možná to tam po restartu naskočí, ale aktuálně mi to nejde, přesto, že tam mám dvě grafiky a jsem schopn tu druhou používat na to renderování. Takže pokud to nejde ještě nastavit nějak, abych si vybral která bude pro saving power a která normálně, tak to musíme nechat na windowsech, jestli to po restartu zaregistrujou samy.Každopádně díky za odpověď, je to přesně to, co jsem potřeboval zjistit.Děkuji.

hmmm. tá funkcia asi počíta len s integrovanou a dedikovanou grafikou. pravdepodobne nevie fungovať s dvoma dedikovanými.ak máš intel, tak môžeš ešte aktivovať integrovanú grafiku a tá bude automaticky nastavená ako power saving.v opačnom prípade to bude asi chcieť úpravu registrov aby si systém myslel že jedna z dedikovaných je úsporná..

S tou úpravou registru si bez pomoci neporadím. Vypadá to ale, jako jediná možnost. Kdyby se tu objevil někdo s potřebnými zkušenostmi, prosím aby přispěl do diskuze.Díky.