» Poradna » Programy

Dvě distribuce linux na jednom HDD

Je to vůbec možné mít naisnatované dvě distribuje linux na jendo PC a ještě k tomu una jednom disku tak aby se mezi nimi molho dát jednoduše přepínat v bootmanagerovi bez problému??
nedaří se mi to ani se stejnými distribucemi třeba Red Hat 7.2 a Red Hat 8.0 nebo dvě různé distribuce... váte si někdo rady stím jak to udělat a nebo jestli to vůbec je možné??
Dík za každý názor

Odpovědi na otázku

Je to mozne, jednu dobu jsem mel najednou 3. Nevidim v tom vubec zadny problem.

no ale jak jsi to udělal měl by zajímalo jak na to protože mě se to vubec nedaří

1. Nainstalovat 1. distribuci a vybrat si boot manager - lilo, grub.2. Nainstalovat 2. distribuci, preskocit instalaci boot manageru3. Nabootovat 1. distribuci a upravit konfiguracni soubor boot manageru - /etc/lilo.conf nebo /etc/grub /nevim presne, mam lilo/4. Popr. zkopitovat intrd.img a vmlinuz.img do adresare /boot prvni distribuce - ale to uz je naprosto volitelna zalezitost, kam si to jadro umistis.Pozn.: Strukturu lilo.conf pochopis z uvedenych zaznamu pro 1. distro, nebo man lili, man lilo.conf

jak to udělat tak aby tam ale byly dva rooty?? Každý jádro by mělo mít svůj...

Myslíš asi dva různé kořenové adresáře, že jo? Na jedné partiton je jeden Linux a jeho kořenový adresář, na druhé je ten druhý Linux, jak to je v lilo, popsal už někdo přede mnou. Zkusím popsat, jak to mám doma, snad to bude pochopitelné:/dev/hda1 je / (kořenový adresář) pro SuSE Linux, v /boot/ mám jádro pro SuSE a jádro pro Slackware./dev/hda2 je / pro Slackware, jádro se spouští z /boot na /dev/hda1, v lilo je samozřejmě napsáno, která partition se má manountovat jako / (root)/dev/hda3 /home společný pro oba Linuxy. Má to i tu podstatnou výhodu, že po případném přeinstalování systému v root partition zůstanou v /home všechny uživatelské věci (pošta, nastavení prostředí...). Pohoda, hezký denJosefhttp://www.polach.org

Presne tak jsem to myslel, kdyz mu sem hodis jeste kus lilo.conf, tak to bude komplet

můžeš mi sem zkopírovat kus lilo.conf abych to měl komplet

nebud linej; strukturu pochopis z toho, co tam uz je a parametry spousteni tvyho systemu stejne neznam; proste vezmi zaznam, zkopiruj ho a prepis cestu k jadru (initrd, vmlinuz)Drzim palce!

ok snad to zvládnu budu na to mí t cely víkendf tak v pondělí nebo i´dříve se ozvu

Je ještě možnost nainstalovat každou distribuci do samostatné partitions a před tou první linuxovou mít malou FAT16 pro DOS6. Spustíš PC v DOSu a pomocí loadlin.exe a vmlinuz se batákem přepneš na part s příslušnou distribucí. Funguje to skvěle bez LILA i GRUBU.

Dalsi moznost:ori instalaci si zvolis instalovat zavadec do boot recordu, ne do MBR a pak si nainstalujes XOSL.