» Poradna » Ostatní

DVD

Ahoj, filmy moc nesleduji, ale jsem velkým fanouškem Star Wars, proto už se nemůžu dočkat nové epizody. Bohužel finance nejsou žádná sláva a těch cca 200 za kino není zrovna málo, radši jsem si říkal, že si počkám na DVD, které bych asi tak i tak koupil, protože zbytek doma všechen na DVD mám.Chci se zeptat jestli nevíte jaký je zhruba dnes standard vydávání DVD - tzn. za jak dlouho přibližně po premiéře se nové filmy objevují k dispozici na nosičích.Díky

Odpovědi na otázku

Např. film Méďa 2 měl v českých kinech premiéru začátkem července 2015 a DVD bylo vydáno na konci listopadu, tj. cca po 4 měsících. Film Avengers: Age of Ultron měl českou premiéru na konci dubna 2015 a na DVD vyšel v září, tj. po cca 5 měsících

V průměru počítej čtvrt až půl roku, do toho se vejde naprostá většina filmových novinek. Pak už lidé přestávají na film chodit do kina, takže se přesouvá na DVD.