» Poradna » Ostatní

DVD vypalovačka a nastavení Book Type - kopie pro PS2

Přeji Všem dobrý den a také příjemné svátky vánoční.Můj syn dostal pod stromeček herní konzoli PS2. Koupil jsem i jednu hru. Hrali jsme si jak malí kluci Kluk si šel ke kamarádovi půjčit nějaké dema. Bylo to 9 DVD v jedné krabičce. Spustit toho šla tak polovina. Když jsem se podíval jak jsou tato DVD poškrábaná, tak jsem se ani nedivil. Prostě hrůza. Proto jsem se rozhodl, že si pořídím DVD vypalovačku. Samozřejmě pro vytváření záložní kopie (i když většina z vás tomu asi nevěří). PS2 nemá a nebu mít čip. Pátral jsem po netu a našel jsem 2 způsoby jak přehrávat záložní kopie. Ta první je použití softwaru Swap Magis spolu s hardwarovou pomůckou FlipCover. Ta druhá je vypálení kopie DVD s nastavením Book Type jako lisované DVD. A to bych asi preferoval. Ovšem pokud to opravdu funguje. Vím že u stolních DVD přehrávačů to jde, ale o PS2 jsem zatím nečetl žádné poznatky.Moje otázka je prostá. Funguje to?A také bych vás chtěl požádat o doporučení solidní DVD vypalovačky. A kdyby uměla i DVD-RAM, bylo by to super.Díky moc.

Odpovědi na otázku

Ke druhé otázce: solidní vypalovačka je například LG 4163B. Umí DVD-RAM číst i zapisovat a umí nastavovat BookType u DVD+R a DVD+R DL médií.

zajděte na www.cdr.cz tam je test nové NEC palírny. Nemám moc rád NEC, ale tahle se jim dle mého soudu povedla. Od ledna by se měla objevit na trhu. Ale je tam i spousta jiných recenzí.

a umí i Book type samozřejmě.

Pozor, NEC ND-3520A umí nastavit BookType pouze pro dvouvrstvá (DVD+R DL) média!