» Poradna » Ostatní

DVD vs. věž

Mám doataz ohledně výstupu z DVD. Audio výstup z DVD mám do televize kvůli filmům. Ale ve věži mi odešlo CD a chtěl bych využívat DVD na CD-ečka a mP3. Nehceme se mi neustále přehazovat audio výstup z TV do věže a zpět. Tak mě napadlo má na DVD koaxiální výstup. Bude fungovaz když ho propojím s koaxiálním příjmem ve věži (klasická anténa). Mám obavu, že digitální výstup z DVD nebude fungovat či poškodí příjem z anténe ve věži. Nejsem v tom tak zběhlý a jen uvažuju - poraďte díky.

Odpovědi na otázku

udělej si přepínač ale mezi věží -TV-DVD může docházet k ruchům, které se projeví jako hučení v bednách bude to chtít odrušit.

DVD má koaxiální výstup? Takový DVD přehrávač jsem ještě neviděl, aby měl anténní modulátor, a i kdyby ho opravdu měl, tak to moduluje do TV pásma, a tak na té věži bys to stejně nenaladil. A i kdyby to moduloval do rádiového pásma, což je blbost, tak by stejně ta kvalita zvuku byla ubohá.
Tvůj DVD player má nejspíše Digitální koaxiální výstup zvuku a ten do toho analogového vstupu pro anténu ve všži rozhodně použít nemůžeš. Jedině že by tvoje věž měla digitální koaxiální vstup, ale to je velmi silně nepravděpodobné.

Píšu to, že má digitální výstup koaxiální - ke konci mého dotazu. Věž mám Philips ale jsetli má koaxiální vstup digi to nevím musím se podívat. Ale nějaká digitální hejblata tam má.

No takže má digitální výstup to DVD tak je jasné, že pokud to propojíš s anténním vstupem tak to nepojede, a te věž Philips (jaký model konkrétně?) Určitě bude mít taky pouze digitální výstup, ale už ne vstup, takže tudy cesta nevede

Tak ten zvuk prostě zapoj do věže a ne do TV a jak se budeš dívat na filmy, tak přes tu věž aspoň budeš mít vyšší kvalitu zvuku  - záleží ovšem jak kvalitní je ta věž.

nojo to samozřejmě jde. Jenže mě to přijde přes ten anolog nějak divný. Občas je ten zvuk tak nějak roztřesený a třeba jen z jedný bedny a to mě také štve.

Si kup cinch rozdvojku a k tomu ještě jeden cinchový kabel - seženeš v každém DATARTu nebo elektru. Píchneš to do DVD a jeden drát píchneš do TV a druhý do věže.

Pros nespojis DVD s TV SCARTem a DVD z veri analok. audoi (cerveny-bily) Ono to chce pro pripad napsat tyby TV DVD a VEZE