» Poradna » Programy

DVD (více audio, více titulků) do MKV (H264, vše audio i titulky - jaký one-click soft?

Rozhodl jsem se převést svou DVD sbírku do MKV (už proto, že sehnat DVD přehrávač začíná být pomalu ale jistě problém.Sháním nějaký software, který dokázal bez nějakého velkého nastavování převést DVD do H264 (takže MKV) a zároveň zachoval veškeré audio stopy i titulky. Dost filmů totiž má české audio 2.0 a anglické 5.1 + české titulky, takže se hodí obojí.Zatím nejvíc se mému požadavku na jednoduchost blíží Nero Recode, ale ten ani ve verzi 12 neumí přidat titulky do MKV kontejneru.Existuje opravdu něco, kdy prostě vrazím do mechaniky DVD a vyplivne mi to na jeden klik MKV s veškerým audio i titulkami? Nepotřebuji se hrát s nastavením kvality, těch DVD jsou stovky a opravdu to nechci řešit, jestli 1pass, 2 pass atd. Stejně tak holt oželím MENU a různé doplnky, předpokládám, že to do MKV nedostanu (ale klidně mě opravte)Prošel jsme si pár softů co jsem tu na Poradně našel za tip (MeGUI, MakeMKV), ale přislo mi to buď příliš složité, nebo se mi z toho povedlo dostat max. mkv s jedním audio a bez titulků. Díky za tip.

Odpovědi na otázku

DVD se dá přemuxovat do kontejneru, který zvládne přehrát tv nebo settopbox.Podle mě vhodné není hromadně převádět (enkodovat video) DVD nějakým klikátkem. Pokud převádět, tak individuálně DVD (např. megui).Titulky se myslím musí převádět individuálně, páč je to něco jako převádět nascenovanou knihu, též je to založeno na OCR.

No to se mi právě nechce, těch DVD jsou stovky... Proto se mi nechce "drbat" s každým jednotlivě a u každého zkoušet co jde a co nejde. I tak to budou časově spíš týdny než dny. Takže raději risknu, že jich část bude třeba nekvalitních, než tomu fakt věnovat hodiny a hodiny (proto chci ten "klik" a pak to hodit do pozadí)Ten Nero Recode to umí, jenže jen do AVI kontejneru s MPEG4. Je to taky cesta, když nebude zbití, ale chtěl jsem už do H264. Tak hledám prostě podobný soft.

Sehnat DVD prehravac zacina byt pomalu ale jiste problem?Pan pise z horskej oblasti Kazachstanu?

1) Tablety, netbooky, ultrabooky = bez DVD, k HDTV si už taky spousta lidí kupuje jen nějaký USB media player.2) Některé z těch DVD co mám již mají přes 5let a víme jak je to se životností DVD-R....Navíc jejich skladovánízabíra víc než dost místa...PS: Tipuju že v tom Kazachstanu zrovna ty DVD přežijí mnohem déle než u nás

To je v poriadku ale ty si povedal, ze zohnat DVD prehravac je problem nepovedal si, ze zohnat pocitac s DVD mechanikou je problem. Pretoze aj tam to nie je celkom pravda, navyse k tabletom si mozes dokupit externu DVD mechaniku.A na zaver, domnievam sa, ze DVD nosic originalny, pri spravnom zaobchadzani vydrzi dlhsie, nez notebook alebo PC, ktore okrem fyzickeho starnutia starnu aj moralne.

Tak se mi po dlouhém hledání podařilo najít na soft, co by to mohl splňovat - HandBrake.Velmi malý (instalačka 7MB), jednoduchý - načtu DVD, vyberu které audio a titulky a dám převod a hlavně neskutečně rychlý. Převod mi jeden rychlostí mezi 300-450framy za sekundu. V podstatě to využije rychlost DVD. Takže 1,5hodinový film mám v H264 MKVčku za 7-10minut rovnou z DVD.Super.